در گفت وگوی تیترکوتاه با معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت مطرح شد:

دستاورد بزرگ نمایشگاه تحول صنعت خودرو / منتظر تاکسی های برقی باشید

دستاورد بزرگ نمایشگاه تحول صنعت خودرو / منتظر تاکسی های برقی باشید

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: در برنامه هفتم توسعه افق‌هایی برای ایجاد زیرساخت لازم جهت استفاده از خودروهای برقی پیش‌بینی شده است و باید تلاش کنیم که اهداف برنامه ریزی شده محقق شود.

دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو صبح امروز ۲۳ آبان ماه با حضور وزیر صمت و معاونان این وزراتخانه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح شد.  این نمایشگاه پر طرفدار از لحظه افتتاح مورد استقبال عموم و بازدید کنندگان قرار گرفته است.

در حاشیه این نمایشگاه به سراغ منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت رفته و نظر او را درباره این نمایشگاه جویا شدیم. او به خبرنگار تیترکوتاه گفت: شرکت‌های حاضر در نمایشگاه به سه گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول صرفاً بر حوزه خودروهای برقی تمرکز داشتند و باتوجه‌به مذاکرات انجام شده با شهرداری‌ برای برقی‌سازی تاکسی ها مدل‌های مختلفی ارائه داده اند. بخشی هم تولیدات را بر استفاده‌های عموم متمرکز کرده اند و به نظر می‌رسد با گذر زمان درخواست برای خرید یا استفاده از خودروهای برقی حتی هیبریدی بیشتر خواهد شد. گروه بعدی نیز شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که بر تولید و گسترش اجزای خودروهای برقی تمرکز دارند و در نهایت در فاز داخلی‌سازی نقش این گروه پررنگ می‌شود.

 وی افزود: گروه سوم هم شامل خودروهای مبتنی بر سوخت فسیلی (بنزین یا گازوئیل) هستند که در نمایشگاه حضور دارند و مدل‌های جدید را در معرض نمایش قرار داده اند. در مجموع وزن عمده نمایشگاه مربوط به آشنایی بافرهنگ خودروهای برقی، برقی‌سازی، در نهایت مدل‌های جدید هست و باید دید در آینده خودروهای اولیه برقی ساخت داخل‌ چه زمانی وارد بازار می‌شوند.

 منطقی در پایان با اشاره به زیرساخت‌های موجود برای استفاده از خودروهای برقی اظهار داشت: در برنامه هفتم توسعه افق‌هایی برای ایجاد زیرساخت لازم جهت استفاده از خودروهای برقی پیش‌بینی شده است و باید تلاش کنیم که اهداف برنامه هفتم محقق شود. برنامه هفتم توسعه پنج‌ساله خواهد بود و از ابتدای سال آینده شروع می‌شود، در این برنامه تمام موارد اشاره شده است که چند درصد از خودروها باید برقی‌سازی و وضعیت زیرساخت‌ها نیز بررسی و لحاظ می شود. بی شک اگر برنامه هفتم تدوین شود، وزارتخانه و تمام خودروسازی‌ها باید در چارچوب آن حرکت کنند. از طرفی برنامه‌ریزی‌ها باید طوری باشد که اهداف آن به‌سرعت محقق شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر