لاکچری ترین بازی لیگ برتر / قیمت بلیت بازی پرسپولیس نجومی شد

با نزدیک شدن به دیدار حساس پرسپولیس – مس رفسنجان، بلیت‌های این مسابقه با ارقام چند میلیونی در بازار سیاه به فروش می‌رسد و کماکان مسئولان مربوطه نسبت به این ماجرا واکنشی نداشته‌اند.

لاکچری ترین بازی لیگ برتر / قیمت بلیت بازی پرسپولیس نجومی شد

امشب آخرین هفته لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می شود. در چارچوب هفته آخر استقلال و پرسپولیس تقابل جذابی بر سر قهرمانی لیگ برتر باهم خواهند داشت.

در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت تا آغاز آخرین هفته از رقابت‌های لیگ بیست و سوم، شرایط برای خرید بلیت حساس‌ترین مسابقه این هفته که بین دو تیم پرسپولیس و مس رفسنجان برگزار خواهد شد؛ شمایل عجییی به خود گرفته است. قطعا این مسابقه در استادیوم مملو از تماشاگر آزادی برگزار خواهد. هواداران پرسپولیس به امید پیروزی تیم محبوب‌شان مقابل مس و برگزاری جشن باشکوه قهرمانی، خود را به استادیوم آزادی خواهد رساند و مثل اغلب رقابت‌های این فصل، سرخ‌پوشان را تنها نخواهند گذاشت اما نحوه توزیع بلیت برای این مسابقه به ویژه برای جایگاه زنان، اصلا در شان هواداران فوتبال خصوصا هواداران تیمی که ۲۱ هفته برای بازگشت دوباره به صدر جدول دست از حمایت تیم محبوب خود برنداشتند؛ نیست.

نخستین ایراد وارد به سازمان لیگ، هیات فوتبال تهران و شورای تامین پایتخت، به عنوان عوامل برگزاری این مسابقه، عدم اطلاع رسانی کافی و به موقع در خصوص زمان آغاز بلیت فروشی برای این مسابقه است. نخستین مرحله برای بلیت فروشی این مسابقه روز جمعه آغاز شد اما با حضور در سامانه مربوطه برای خرید بلیت جایگاه زنان با اخطار "اتمام بلیت" و "ظرفیت صفر" مواجه می‌شدید. کم بودن ظرفیت جایگاه تخصیص یافته به زنان این تصور را ایجاد می‌کرد که احتمالا ۲ هزار بلیت در نظر گرفته شده در همان یکی دو دقیقه اول به اتمام رسیده است اما ساعاتی بعد با اطلاع رسانی جدید برای باز شدن سایت جهت بلیت فروشی مجدد، این سوال در ذهن ایجاد میشد که اگر ظرفیتی موجود بوده، چرا سایت موردنظر اخطار عدم ظرفیت را به خریدار نشان می‌دهد! و اگر ظرفیتی موجود نیست، دقیقا چه چیزی دوباره به فروش خواهد رسید؟! در هر صورت دختران علاقمند به فوتبال این‌بار راس ساعت اعلام شده برای دومین بار، بارها و بارها سایت مذکور را رفرش کردند اما باز هم با همان اخطار قبلی مبنی بر تکمیل ظرفیت مواجه شدند!

یکی از هواداران خانم پرسپولیس که در دو دفعه متوالی به سایت مورد نظر مراجعه کرده اما موفق به خرید بلیت نشده است می‌گوید: جمعه شب اتفاقی به سایت مراجعه کردم و دیدم بدون اطلاع قبلی بلیت فروشی درحال انجام است. سریعا برای خرید بلیت زنان اقدام کردم دیدم ظرفیت صفر است اما در بخش آقایان بلیت فروشی درحال انجام است. روز بعد با اعلام مجدد برای بلیت فروشی، چند دقیقه قبل از ساعت اعلامی به سایت مراجعه کردم اما حتی یک ثانیه هم ظرفیت خریداری بلیت برای جایگاه زنان باز نشد.

یکی دیگر از هواداران خانم پرسپولیس که موفق به خرید بلیت الکترونیکی از طریق سایت شده است به  می‌گوید: تمام مسابقات این فصل را به استادیوم رفتم، حتی هفته پیش با وجود اینکه قیمت بلیت‌ها را چندین برابر کرده بودند؛ به عشق پرسپولیس به قزوین رفتیم و حمایت کردیم. برای این مسابقه هم موفق شدیم از سایت بلیت بخریم، علت اینکه بقیه موفق نشدند؛ نداشتن کارت هواداری است! من چون کارت هواداری دارم، از سه روز قبل سایت برایم باز شد و وارد شدم. نسبت به مسابقات قبلی تعداد بلیت کمتری برای فروش وجود داشت اما اینطور هم نبود که ظرفیت صفر باشد. دقیقا ۷۰۰ بلیط برای فروش گذاشته بودند که من هم موفق شدم برای خودم و خواهرم بلیت بخرم. اما وقتی بدون کارت هواداری اقدام کردم ظرفیت صفر را نشان می‌داد. این هوادار پرسپولیس ادامه داد: قبلا اینطور نبود که اگر کارت هواداری داشته باشی فرقی با بقیه برای تو قائل شوند اما الان دو بازی است آن‌هایی که کارت دارند می‌توانند بلیت بخرند اما بقیه نه.

2028527
2028526
2028529
2028528

اما با مراجعه به یکی از سایت‌ها، با آگهی‌های عجیبی برای فروش بلیت بازی پرسپولیس – مس رفسنجان روبه‌رو می‌شویم. بلیت‌هایی که برای جایگاه زنان با قیمت ۱۰ و ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد! البته این بازار سیاه با قیمت‌های نجومی برای قسمت مردان هم وجود دارد و بلیت ۵ و ۷ میلیون تومانی برای طبقه اول استادیوم آزادی درحال خرید و فروش است که اتفاقا خریدار هم دارند. با این اوصاف به نظر می‌رسد، بخش اعظمی از بلیت‌ها در اختیار بازار سیاه قرار گرفته است!

یکی از زنان مسئول کانون هواداران که هر هفته تعدادی بلیت کاغذی برای توزیع میان هواداران در اختیار دارد در همین خصوص به "ورزش سه" می‌گوید: برای بازی استقلال خوزستان و همین بازی با مس، هیچ بلیتی به ما ندادند. برای بازی با استقلال خوزستان در محوطه استادیوم که بودم حدود ۴۰۰ دختر پشت در ماندند که بلیت تقلبی از بازار سیاه خریده بودند. آن هم با قیمت‌های نجومی چند میلیونی!

حالا در فاصله ۲۴ ساعت تا آغاز این مسابقه حساس، اذهان عمومی و طرفداران فوتبال منتظر واکنش ارگان‌های ذی نفع در خصوص روند بلیت فروشی برای این دیدار هستند. بدون شک روشن کردن افکار عمومی و توضیح شفاف به هواداران فوتبال، از وظایف متولیان برگزاری این مسابقه است که باید منتظر توضیح صریح آنها بمانیم.

منبع: ورزش سه
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها