ستاره ها علیه علی دایی!

دومین فوق ستاره فوتبال جهان هم به رکورد تاریخی گل‌های ملی علی دایی رسید.

ستاره ها علیه علی دایی!

درست سه سال و ۱۸ روز پس از اینکه کریستیانو رونالدو به رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی رسید و عنوان آقای گلی جهان را از مهاجم سابق تیم ملی ایران گرفت، بامداد امروز هم لیونل مسی، دیگر فوق ستاره فوتبال جهان هم به این رکورد دست یافت.

لیونل مسی که در آخرین مسابقه تدارکاتی تیم ملی آرژانتین قبل از کوپا آمه‌ریکا موفق شده بود دو گل و یک پاس گل در جریان پیروزی چهار بر یک مقابل گواتمالا داشته باشد و تعداد گل‌های ملی خود را به عدد ۱۰۸ افزایش بدهد، برای رسیدن به رکورد علی دایی چهار مسابقه دیگر منتظر ماند تا اینکه بامداد امروز به آن دست یافت.

کاپیتان آلبی سلسته پس از اینکه در دو مسابقه دور گروهی کوپا آمه‌ریکا نتوانست گلزنی کند، در یک دیدار نیمکت نشین بود و در بازی مرحله یک چهارم نهایی مقابل اکوادور هم در باز کردن دروازه ناموفق بود، امروز با موقعیت‌سازی مقابل کانادا و جای‌گیری مناسب در محوطه جریمه حریف، نتوانست گل دوم آرژانتین را به ثمر رساند و علاوه بر تاثیرگذاری در صعودشان به فینال، به رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی هم برسد.

آرژانتین بامداد امروز چهارشنبه در مرحله نیمه نهایی کوپا آمه‌ریکا به مصاف کانادا رفته و در حالی که با نتیجه یک بر صفر نیمه نخست را پشت سر گذاشته بود، در دقیقه ۵۱ روی شوت انزو فرناندز و دخالت مسی در آخرین لحظه برای زدن ضربه به توپ و گلزنی، به گل دوم دست یافت و فینالیست شد، اما این فوق ستاره پس از مدت‌ها انتظار با این گل، با رکورد علی دایی برابری کرد.

رکورد ۱۰۹ گل ملی علی دایی حدود دو دهه دست نخورده بود تا اینکه کریستیانو رونالدو روز دوم تیرماه ۱۴۰۰ با زدن دو گل مقابل فرانسه در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ به این مهم دست یافت و به تعداد گل‌های اسطوره فوتبال ایران رسید و بامداد امروز هم لیونل مسی، دیگر اعجوبه فوتبال جهان آن را تصاحب کرد.

کریستیانو رونالدو دو ماه پس از برابری با رکورد علی دایی، در دیدار مقابل ایرلند در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ موفق شد دو گل در لحظات پایانی به ثمر رساند و به تنهایی تبدیل به آقای گل تاریخ فوتبال شود، اما حالا لیونل مسی را با رسیدن به ۱۰۹ گل و اختلاف ۲۱ گل ملی که درحال‌حاضر وجود دارد، پشت سرش ببیند.

درحال‌حاضر رونالدو با ۱۳۰ گل آقای گل فوتبال جهان است و علی دایی و لیونل مسی با ۱۰۹ گل پشت سرش قرار گرفته‌اند که البته ستاره سابق ایران در ۱۴۹ بازی ملی به این آمار درخشان رسیده و کاپیتان آرژانتین در ۱۸۶ مسابقه.

 

 

 

منبع: ورزش3
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد