هوش مصنوعی | گوگل | سیل

هوش مصنوعی غوغا می کند / پیش بینی سیل با کمک گوگل

به تازگی مقاله‌ای منتشر شده که توضیح می‌دهد چگونه هوش مصنوعی گوگل می‌تواند سیل‌ها را تا یک هفته قبل پیش‌بینی کند.

هوش مصنوعی غوغا می کند / پیش بینی سیل با کمک گوگل

وقوع سیل یکی از پدیده‌های طبیعی ناگوار است که باعث ایجاد خسارت‌های جدی در مناطق مختلف جهان می‌شود. سیل به دلیل بارش‌های فراوان، ذوب برف‌ها یا شکست سد‌ها اتفاق می‌افتد و منجر به غرق شدن نقاط گسترده‌ای از زمین، تخریب سازه‌های انسانی، ایجاد زیان‌های جانی و مالی، از دست دادن زمین‌های کشاورزی و تخریب محیط زیست می‌شود.

به تازگی مقاله‌ای منتشر شده که توضیح می‌دهد چگونه هوش مصنوعی گوگل می‌تواند سیل‌ها را تا یک هفته قبل پیش‌بینی کند. در صورت به اجرا در آمدن این امکان، می‌توان از تخریب ناشی از سیلاب تا حد زیادی جلوگیری کرد.هوش مصنوعی گوگل با استفاده از داده‌هایی که از تجهیزات یا دستگاه‌هایی که برای اندازه‌گیری وضعیت مختلف از محیط‌ها یا پدیده‌های طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اعداد را تحلیل کرده و زمان و شرایط احتمالی آن را پیش‌بینی می‌کند. این بینش سپس در مناطقی که داده‌های کافی وجود ندارد، به کار گرفته می‌شود.

از سال ۲۰۱۷، گوگل با هدف نجات جان‌ انسان‌ها در سراسر جهان تلاش می‌کند تا سیل را پیش‌بینی کند. به همین دلیل این شرکت در حال انجام تحقیقات و ساخت یک سیستم پیش‌بینی سیل در زمان واقعی است. این سیستم هشدارها را از طریق جستجوی گوگل، نقشه‌ها، اعلان‌های اندروید و مرکز سیل ارسال می‌کند.

به گفته گوگل، فناوری یادگیری ماشین آن احتمال پیش‌بینی سیل جهانی را به ویژه در مناطقی که اطلاعات درباره سیل کم است به شدت افزایش دهد. با این بهبودهای هوش مصنوعی، سیستم پیش‌بینی سیل اکنون می‌تواند تا پنج روز پیش سیل‌ها را پیش‌بینی کند، حتی در مناطقی مانند آفریقا و آسیا که قبلاً به مقایسه با اروپا، پیش‌بینی سیل‌ها به دشواری امکان‌پذیر بود.

منبع: تکراتو
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها