دلار | قیمت دلار | بازار دلار | بازار ارز | قیمت امروز دلار

پیش بینی مهم از قیمت دلار در روزهای آینده / منتظر افزایش قیمت دلار باشیم؟

پیش بینی مهم از قیمت دلار در روزهای آینده / منتظر افزایش قیمت دلار باشیم؟

قیمت دلار، روز چهارشنبه با افزایش ارزش در معاملات پشت خطی همراه شد. با وجود اینکه معاملات نقدی تعطیل است اما اخبار سیاسی بازار معاملات غیر نقدی را داغ کرده است و دلار بار دیگر صعودی شد.

 قیمت دلار به عنوان یکی از ارزشمندترین ارزهای جهان، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. این عوامل شامل عوامل اقتصادی، سیاسی و جهانی هستند. در عوامل اقتصادی، عواملی مانند نرخ بهره، تورم، رشد اقتصادی و تجارت بین‌المللی تاثیرگذار هستند. در عوامل سیاسی، تصمیمات دولت‌ها و سیاست‌های پولی و ارزی آن‌ها تاثیرگذار است. همچنین، عوامل جهانی مانند تحولات در بازارهای بین‌المللی، تغییرات در نرخ ارزهای دیگر و تحریم‌های بین‌المللی نیز بر قیمت دلار تاثیرگذار هستند.

قیمت دلار در حالی نخستین روزهای سال جدید را سپری می‌کند که اخبار نامساعد سیاسی به ویژه در حوزه روسیه و اکراین بازار داخلی ارز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با وجود اینکه معاملات نقدی ارز در بازار آزاد هنوز آغاز نشده، اما معاملات پشت خطی فعال است و همین معاملات به بازار نقدی خط می‌دهد.

قیمت دلار  چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳  در معاملات پشت خطی در پله‌های اول و دوم کانال ابتدایی کریدور ششم نوسان داشت و نسبت به روز گذشته افزایشی در حدود ۳۰۰ تومانی داشت.

برخی معامله گران بازار ارز معتقدند افزایش تنش میان روسیه و اکراین در پی حمله تروریستی به روسیه تنور قیمت دلار را داغ کرده است. آنها معتقدند در صورتی که این تنش‌ها افزایش یابد دلار به راحتی در کریدور ششم پیشروی خواهد داشت.

قیمت اسکناس دلار چهارشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۳ در مرکز مبادله ایران بدون تغییر نسبت به روز دوشنبه روی رقم ۴۳ هزار و ۴۷۲ تومان ثابت ماند. قیمت حواله دلار نیز در این مرکز بدون تغییر بود و رقم ۴۰ هزار و ۵۵۲ تومان را ثبت کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد در این روز با افزایش ۵۰۰ تومانی مواجه بود و به رقم ۶۶ هزار و ۲۳۰ تومان رسید. قیمت اسکناس یورو و حواله یورو در مرکز مبادله اما کاهشی بود و به ترتیب ارقام ۴۷ هزار و ۶۸ تومان و ۴۳ هزار و ۹۰۷ تومان را ثبت کرد.

قیمت درهم امارات اما در بازار آزاد روز چهارشنبه رشد کرد و به ۱۶ هزار و ۵۶۰ تومان رسید. قیمت اسکناس و حواله درهم اما در مرکز مبادله نسبت به روز گذشته ثابت ماند و به ترتیب ارقام ۱۱ هزار و ۸۳۷ تومان و ۱۱ هزار و ۴۲ تومان را ثبت کرد.

قیمت پوند انگلیس هم روز چهارشنبه به ۷۷ هزار و ۲۰۰ تومان در بازار آزاد رسید. قیمت لیر ترکیه نیز در این روز در بازار آزاد ۱۸۹۵ تومان بود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  وقتی خروجی دانشگاه امام صادق افرادِ بی سوادی همچون خاندوزی، محسن رضایی ، مخبر و ....... نتیجه اش میشه این اقتصاد و موتور محرکه ی آن یعنی بورس!!!!!!!!!!!
  این دولت و تیم اقتصادی ضعیف آن به سرپرستی خاندوزی و فرزین مردم را به خرید ارز، سکه‌، طلا، خودرو، زمین و مسکن ترغیب و تشویق می کنند .

 • ناشناس

  الان اسراییل داره سقوط می‌کنه.امریکاهم به اقتصاد ضعیف رسیده.فقط ایران درحال توسعه واقتصادمقاومتی هست پس یک دلار مساوری۱تومن ایران میشه.تامشت محکمی بردهان استکبار بزنیم.انشاالله.با سیاست وکاردانی این سیاسیون ورییس جمهور ایران.

 • ناشناس

  اگه این حکومت یکدست و انقلابی و مردمی می‌تونه یک دلار مساوی یک تومن ایران بکنه.پس باید انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در ایران برگزار کنیم درسال ۱۴۰۳

 • ناشناس

  رییس بانک مرکزی و عواملشو را عوض کنند یا خودشان استعفا بدن این چه وضعیه آخه، برای آنها که جیبشان پر است چه فرقی میکنه ارز یا طلا چقدر باشد،

 • ناشناس

  آنقدر اقتصاد ایران به دلار وصل کردین. خواب خودتون راحت کنید به دلار حقوق کارگر کارمند بدین تمام چکار دارید میکنید آینده جوانان این وطن نابود کردین اصلا نه انگار دولتی وجود داره تا دیر نشده کاری کنید درود بر روح پاک شهیدان درود بر حاج قاسم سلیمانی عزیز درود بر انقلاب اسلامی.

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر