آغاز دو پروژه توسعه ای در منطقه ویژه خلیج‌فارس

آغاز دو پروژه توسعه ای در منطقه ویژه خلیج‌فارس

در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۲، مقارن با سالروز ورود مبارک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، آیین نمادین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی و بریکت شرکت مادشیمی (وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش) واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس با حضور محتشمی پور (معاون امور معادن و صنایع فلزی وزارت صمت) برگزار شد.

همزمان با آئین کلنگ زنی، ایشان بازدیدی از کارخانجات، تولیدی و طرح‌های در حال احداث شرکت‌های وابسته به گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش انجام دادند و گزارشی از اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریت گروه ارائه شد.

در این بازدید شرکت مادکوش به عنوان یکی از شرکت‌های فوق که در حال بهره‌برداری ازکارخانه گندله‌سازی است. توانمندی‌های فناوری احداث شده را به اطلاع معاونت محترم وزارت و همراهان ایشان رسانید و در خصوص مواردی از قبیل امکان استفاده از کنستانتره هماتیت در عیارهای مختلف و تولید گندله با استانداردهای مورد قبول بازارهای داخلی، خارجی و همچنین مشکلات حادث شده در خصوص عوارض صادراتی وضع شده به اطلاع معاونت محترم رسانده شد.

همچنین طی این بازدید، یکی دیگر از شرکت‌های گروه گسترش سرمایه‌گذاری ارزش در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد که ماموریت تولید مجتمع آهن اسفنجی و بریکت گرم به ظرفیت ۳.۴ میلیون تن در سال طی ۲ فاز را بر عهده گرفته و از طرف وزارت صمت به عنوان طرح‌های دارای الویت، در نظرگرفته شده است. توسط معاونت محترم وزارت صمت کلنگ زنی شد.

برچسب‌های خبر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار