نرخ جدید جریمه های رانندگی اعلام شد + جزییات

بر اساس مصوبه ابلاغی دولت جزئیات نرخ های جدید جرائم رانندگی مشخص شد.

نرخ جدید جریمه های رانندگی اعلام شد + جزییات

جرائم رانندگی برای حفظ امنیت و ترتیب در جامعه انجام می‌ شود. این اقدامات برای کاهش تصادفات، محافظت از افراد و خودروها که به نوعی سرمایه آنها هستند، ترسیم حدود و قوانین رانندگی مناسب و همچنین شناسایی و مجازات رانندگان تخلفکار صورت می‌گیرد. اهداف اصلی شامل حفظ امنیت عمومی، افزایش انضباط رانندگی، کاهش تصادفات و مرگ و زخم‌ های ناشی از آنها است.

نقش دولت در کنترل میزان جرایم رانندگی بسیار اساسی است. دولت مسئول ارائه قوانین و مقررات مربوط به رانندگی، تعیین جریمه‌ ها، ایجاد زیرساخت‌ های ایمنی جاده‌ ای و آموزش رانندگان است. این اقدامات دولت می‌ توانند تأثیر گذار بر کاهش تعداد حوادث و جرایم رانندگی باشند.

همچنین، دولت مسئول اجرای صحیح قوانین و پیگیری جرایم رانندگی است. افزایش نظارت و پلیس‌ راه بر رانندگان متخلف می‌ تواند به کاهش تعداد حوادث منجر شود. افزایش ایمنی رانندگی و تربیت رفتارهای ایمن در رانندگان و تحریک برای رعایت قوانین توسط دولت می‌ تواند تأثیر گذار باشد. 

در همین راستا مصوبه هییت وزیران در خصوص اصلاح نرخ جرائم رانندگی به وزارت خانه های کشور، دادگستری و راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ خرداد ماه از سوی محمد مخبر ابلاغ شد.

در بند یک این مصوبه که به پیشنهاد سه وزارت خانه مذکور تهیه شده، امده است، عناوین و جریمه های مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور درکلیه نقاط از جمله مناطق ازاد به شرح جداول پیوست تعیین میشود.

متن کامل در اینجا قابل مشاهده است.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها