کرایه تاکسی | حمل و نقل عمومی | نرخ کرایه

افزایش ۴۰ درصدی کرایه تاکسی در این استان

افزایش ۴۰ درصدی کرایه تاکسی در این استان

نرخ کرایه تاکسی در سال جدید بین ۲۰ تا ۴۰ درصد در مسیر‌های مختلف افزایش یافت.

در بسیاری از شهرها، قیمت کرایه وسایل نقلیه عمومی معمولاً بر اساس فاصله مسافت مسافرت، نوع وسیله نقلیه، ساعات اوج ترافیک و فشار اقتصادی تعیین می‌شود. این قیمت‌ها معمولاً توسط ارگان‌های حمل و نقل عمومی یا دولتی تنظیم و اعلام می‌شود. تغییرات ممکن است به عواملی مانند تغییرات نرخ سوخت یا شرایط ترافیکی مرتبط باشد.

علیرضا زارع، مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت گفت: نرخ کرایه تاکسی سال جدید در مسیر‌های مختلف در خطوط پرترافیک و کم ترافیک به طور میانگین بین ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.

او افزود: این افزایش نرخ علاوه بر تاکسی‌ها، آژانس‌ها، تاکسی‌های بی سیم، خودرو‌های ویژه فرودگاه، ترمینال و مینی‌بوس‌های فعال تحت نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت را شامل می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت تصریح کرد: رانندگان نباید بیشتر از نرخ تعیین شده، از مسافران کرایه دریافت کنند؛ در صورت دریافت گزارش تخلف در این خصوص، ظرف ۴۸ ساعت رسیدگی خواهد شد.

زارع از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف در دریافت کرایه را از طریق شماره تلفن‌های ۳۳۸۵۴۳۵۱ و ۳۳۸۵۴۳۵۲ اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

بر اساس آمار نزدیک به ۶ هزار تاکسی در رشت موجود است که حدود ۳ هزار و ۹۰۰ دستگاه از آن‌ها دارای عمر بالا و فرسوده، اما در سطح شهر فعال هستند.

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها