رهن و اجاره خانه در مناطق ۴ و ۵ تهران چقدر شد؟

سهم فایل‌‌‌های رهن کامل در بازار اجاره مسکن دو منطقه پرتقاضای تهران کاهش یافت.

رهن و اجاره خانه در مناطق ۴ و ۵ تهران چقدر شد؟

قیمت مسکن در تهران در چند سال اخیر افزایش سرسام آوری داشت است. بررسی قیمت رهن و اجاره خانه در تهران نسبت به چند سال اخیر چندین برابر شده است.

تازه‌‌‌ترین بررسی‌‌‌ها و تحقیقات میدانی ما درباره وضعیت بازار اجاره مسکن دو منطقه ۴ و ۵ شهر تهران در خردادماه، که دو کانون مهم و پرتقاضا برای جست‌‌وجوی آپارتمان‌‌‌‌‌‌های اجاره‌‌‌ای هستند نشان می‌دهد، طی روزهای اخیر، سهم واحدهای مسکونی اجاره‌‌‌ای با شرایط رهن کامل نسبت به قبل کاهش یافته است و در مقابل بخش بیشتری از موجرها در این دو منطقه به فرمول ترکیبی دریافت اجاره‌‌‌‌بها (اجاره‌‌‌بهای ماهانه به‌علاوه پول پیش) روی آورده‌‌‌اند.

در این فرمول ترکیبی نیز در برخی موارد وزن اجاره‌‌‌بهای ماهانه از وزن پول پیش بیشتر است.

 روز گذشته مشخصات و اجاره‌‌‌بهای پیشنهادی ۵۰ مورد از فایل‌‌‌های عرضه‌شده به بازار مسکن مناطق ۴ و ۵ تهران مورد بررسی قرار گرفت. متوسط مساحت در این فایل‌‌‌های مورد بررسی ۸۹ مترمربع است. متوسط اجاره‌‌‌بهای ماهانه تعیین‌شده در این فایل‌‌‌ها نیز رقمی حول و حوش ۱۰ میلیون تومان و متوسط رهن پیشنهادی (پول پیش) در آنها در مرز ۸۵۰ میلیون تومان قرار دارد. به طور متوسط می‌توان اعلام کرد بر اساس مشخصات این فایل‌‌‌ها، میانگین رهن کامل پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان در این دو منطقه حدود ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان است. در جدول زیر مشخصات ۵۰ مورد از فایل‌‌‌های عرضه شده به بازار اجاره مسکن شهر تهران در مناطق ۴ و ۵ پایتخت درج شده است.

نرخ اجاره آپارتمان در مناطق 4 و 5 تهران

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر