قیمت های نجومی اجاره زیر پله در پایتخت + جدول

بررسی فایل‌های اجاره نشان می‌دهد رهن و اجاره اتاق‌های کوچک متراژ و بدون امکانات تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

قیمت های نجومی اجاره زیر پله در پایتخت + جدول

شرایط سخت اقتصادی و رکود بازار مسکن، سبب شده تا فشار پرداخت هزینه های مسکن به خصوص بر دوش مستاجران بیشتر شود. اخیرا حتی اجاره واحدهای کوچک متراژ هم برای افرادی با درآمد متوسط دشوار است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم شاهد رشد اجاره اتاق و همچنین پانسیون در پایتخت هستیم.آنطور که آگهی‌ها نشان می‌دهد، طالب این اتاق‌های کوچک، دانشجویان، افراد متاهل بدون فرزند، افراد مجرد شاغل و اتباع‌اند که به دنبال داشتن سرپناهی با بودجه اندک هستند.

این اتاق‌های ریزمتراژ که اغلب تا ۲۰ مترمربع زیربنا مساحت دارند؛ دارای سرویس‌ حمام‌ و دستشویی‌ مشترک‌‌ هستند و یا زیر هم‌کف قرار دارند.

از دیگر وجوه مشترک این اتاق‌ها قرارداد قولنامه‌ای، قدمت بالا و کیفیت پایین و صرفا محلی برای خواب است.

بررسی‌های ما نشان می‌دهد که رهن و اجاره این اتاق‌های ریزمتراژ و بدون امکانات نیز تحت تاثیر افزایش قیمت مسکن، نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

عملیات اجرایی ۱۵۰ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در استان تهران آغاز شده که پیشرفت فیزیکی خوبی هم داشته است.

در محله نارمک، برای یک زیرپله با ۸ مترمربع زیربنا ۱۰۰ میلیون تومان ودیعه تعیین شده است؛ در محله اتابک نیز، برای زیر زمین حدود ۱۸ متر که یک سوئیت بدون آشپزخانه است ودیعه ۳۰ میلیون تومانی و اجاره ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تعیین شده است.

در محله استادمعین، ودیعه زیرزمینی قدیمی با ۱۵ مترمربع زیربنا ۴۵ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۳ میلیون تومان است.

در سلسبیل، اتاقی ۱۲متری (دو اتاق تودرتو) واقع در حیاط خانه اجاره داده می‌شود که در آگهی ذکر شده که در این حیاط، ۵ اتاق وجود دارد که هر کدام به افراد مذکر اجاره داده شده و سرویس بهداشتی و حمام و سینک ظرفشویی داخل حیاط به‌صورت اشتراکی است.

رهن-اجاره-خانه

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر