دردسر ممنوعیت پیش فروش مسکن برای مشاوران املاک

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: تغییر در قانون پیش فروش مسکن، زمینه ساز انتقال و جذب سرمایه‌‌گذاران مسکن می‌شود.

دردسر ممنوعیت پیش فروش مسکن برای مشاوران املاک

قانون پیش‌فروش مسکن یکی از مقررات و قوانین مدیریت بازار مسکن است که به منظور حفظ حقوق خریداران و فروشندگان مسکن در ایران اجرا می‌شود.

داود بیگی نژاد، نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه پیش فروش مسکن یکی از گزینه‌های مناسب برای تأمین نقدینگی انبوه سازان و سازندگان خُرد است، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته قانون پیش فروش مسکن باعث شده تا سازندگان مسکن نتوانند وارد عرصه ساخت‌وساز شوند.

وی با بیان اینکه عدم گردش سرمایه باعث شده تا بازار مسکن و ساخت‌وساز دچار رکود شود افزود: در صورتی که بازار مناسب برای سازندگان مسکن فراهم نباشد در نتیجه انگیزه‌ای برای ساخت‌وساز وجود نخواهد داشت.

وی افزود: بنابراین عدم تولید مسکن در نهایت قیمت مسکن را افزایش و به ضرر قشر مستأجر تمام خواهد شد.

 بیگی نژاد با اشاره به اینکه ممنوعیت پیش فروش مسکن توسط مشاوران املاک و انتقال آن به دفاتر ثبت اسناد و املاک زمینه ساز افت پیش فروش مسکن شده است گفت: به طور قطع مشاوران املاک سرمایه ولو اندک در پیش فروش مسکن را به سمت تولیدکننده‌ها و سازندگان هدایت می‌کنند.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران تصریح کرد: مشاوران املاک می‌توانند با جذب سرمایه‌های خُرد این امکان را فراهم می‌ کنند که سرمایه‌گذاران قوی و یا افرادی که نوظهور هستند وارد بخش مسکن شده و به تولید مسکن کمک کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر