ایام نوروز | عید فطر | قیمت بلیت هواپیما

وضعیت پروزاهای داخلی تا عید فطر / فروش بلیت هواپیما برای این شهر رکورد زد

سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: در پرواز‌های داخلی در بازه زمانی سفر‌های نوروزی تعداد ۵۹۸ پرواز انجام و نزدیک به ۵۷ هزار صندلی عرضه شده است.

وضعیت پروزاهای داخلی تا عید فطر / فروش بلیت هواپیما برای این شهر رکورد زد

در ایام نوروز، افزایش تقاضا برای سفر معمولاً باعث افزایش تعداد پروازها به مقاصد مختلف می‌شود. شرکت‌های هواپیمایی به دلیل افزایش تقاضا و جلب مشتریان بیشتر، تمایل دارند تعداد پروازهای خود را افزایش دهند. این امر می‌تواند به افزایش فرصت‌های سفر برای مسافران و همینطور رقابت بیشتر بین شرکت‌های هواپیمایی منجر شود. بدیهی است که قیمت بلیت هواپیما در چنین ایامی متفاوت بوده، اگرچه پیش از این، دولت وعده کنترل قیمت بلیت هواپیما را در تعطیلات نوروز داده بود.

حسام قربانعلی سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه از ٢٤ اسفند ۱۴۰۲ تا پایان روز ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ بیش از یکصد هزار صندلی توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ایام نوروز عرضه شده است، گفت: از این تعداد صندلی، بیشترین صندلی عرضه شده در پرواز‌های داخلی بوده است.

وی ادامه داد: در پرواز‌های داخلی در بازه زمانی سفر‌های نوروزی تعداد ۵۹۸ پرواز انجام و نزدیک به ۵۷ هزار صندلی عرضه شده است.

قربانعلی بیان کرد: پرواز‌های فوق العاده با توجه‌ به میزان تقاضا و با توجه به تعداد ناوگان تا پایان تعطیلات عید فطر ادامه دارد و پرواز‌هایی که تا به امروز انجام شده مربوط به پرواز‌های برنامه‌ای و فوق العاده بوده و پیش‌بینی می‌شود با پایان یافتن تعطیلات این میزان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای این ایام در مجموع ۶۰ هزار صندلی پیش‌بینی کرده بود، گفت: با توجه به تقاضای موجود این تعداد تاکنون افزایش قابل توجهی داشته است و بیش از ۶۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

 قربانعلی بیان کرد: در بخش پرواز‌های بین‌المللی تاکنون ۲۳۰ پرواز در مسیر‌های بین‌المللی انجام شده است و در این مدت نزدیک به ۵۵ هزار صندلی عرضه شده است.

وی یادآور شد: بیشترین پرواز بین‌المللی در این ایام، پرواز عتبات عالیات بوده و در پرواز‌های داخلی بیشترین مسیر مشهد بوده است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر