تسهیلات مسکن | خرید مسکن | وام مسکن

اگر قصد دریافت وام مسکن دارید بخوانید / با کدام وام ها می توان خانه خرید؟

تسهیلات مسکن در ایران به دو دسته بدون سپرده و پرداخت در صورت داشتن سپرده در بانک عامل تقسیم می‌شوند. اما در مجموع در طرح‌های مختلف تا چه سقفی متقاضیان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند؟

اگر قصد دریافت وام مسکن دارید بخوانید / با کدام وام ها می توان خانه خرید؟

ضرورت پرداخت وام برای خرید مسکن از اهمیت بالایی برخوردار است. اکثر افراد برای خرید یک مسکن، نیاز به وام بانکی دارند زیرا  خرید یک مسکن از توان مالی فرد بسیاری از افراد است. پرداخت وام خرید مسکن می‌تواند به افراد کمک کند تا به دنبال خرید یک خانه یا مسکن مناسب برای خود و خانواده خود بروند و از ارزشمندترین سرمایه‌های زندگی، یعنی مسکن، بهره‌مند شوند. از طرف دیگر، خرید یک ملک به طور مستقیم به رشد و رونق اقتصاد کمک می‌کند و این موضوع برای تعادل بازار مسکن و افزایش قدرت خرید جامعه بسیار حیاتی است.

 وام‌های مسکن در ایران به دو دسته نیازمند به سپرده و بدون سپرده تقسیم می‌شوند. یکی از وام‌های نیازمند سپرده، وام مسکن جوانان است که امسال مبلغ آن به ۴۰۰ میلیون تومان رسید. این وام به زوج‌های جوان در شرف ازدواج یا تازه‌عروس و دامادها اعطا می‌شود.

وام مسکن یکم یکی دیگر از وام‌های نیازمند سپرده است که به زوج‌های خانه‌اولی داده می‌شود. این وام امسال در تهران از ۴۰۰ میلیون تومان به ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وام‌های بدون سپرده هم شامل سه نوع «خرید مسکن»، «مسکن روستایی» و «جعاله» است. وام خرید مسکن از محل اوراق ممتاز داده می‌شود و مستلزم خرید اوراق تسه است

وام مسکن روستایی هم برای ساخت و تعمیر مسکن به روستاییان تعلق می‌گیرد. این وام در سال ۱۴۰۲ از ۲۰۰ میلیون تومان به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است

وام جعاله نیز از محل اوراق ممتاز و برای تعمیرات مسکن پرداخت می‌شود. این تسهیلات تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان و با بازپرداخت پنج ساله است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • نعمت آهنگر

    با عرض سلام من بخدا قسم به این وام ساخت وساز احتیاج دارم سقف خانه‌ام دارد روح سرم خراب می‌شود اگر به خداوند متعال عتقات دارد این وام رابه من حقیر بدهد انشالله آقای ریسی ریاست جمهور انشالله در زیرسایه ایزدمنان سالم تن دورست باشید آمین

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر