نهضت ملی مسکن | بازار مسکن | قیمت مسکن

این بانک ها نقره داغ می شوند / پروژه های نهضت ملی مسکن رو به رشد است

این بانک ها نقره داغ می شوند /  پروژه های نهضت ملی مسکن رو به رشد است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طبق قانون جهش تولید مسکن باید تمامی بانک‌ها ۲۰درصد از تسهیلات خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند که در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

پروژه مسکن ملی در ایران یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن است که با هدف ارائه مسکن مناسب و با کیفیت به اقشار مختلف جامعه ایرانی آغاز شده است. این پروژه تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی اجرا می‌شود و با همکاری بخش خصوصی و دولتی، به منظور تامین مسکن برای خانواده‌های با درآمد پایین و متوسط، اقدام به ساخت و اجاره مسکن می‌کند. این پروژه با توجه به نیازهای روزافزون جامعه، به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های مسکن در ایران شناخته شده است.

مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در حال حاضر روند ساخت و اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن رو به رشد است اما طبق قانون باید تمامی بانک‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات کنند بنابراین در صورتی که بانک‌های  مختلف در این زمینه همکاری نکنند باید جریمه شوند.

به گفته وی طبق آمارها تا به امروز ۴ بانک به ویژه بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات همکاری نکردند که در این زمینه باید طبق قانون جریمه مالیاتی شوند‌.

او اظهار کرد: باید تمامی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت همکاری کنند و باید ۲۰درصد از تسهیلات خود را به حوزه مسکن پرداخت کنند.

یوسفی افزود: برای تسریع در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید تمامی بانک‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات ساخت ۵۵۰ میلیون تومانی کنند.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر