خرید تاکسی برقی با ۳۰۰ میلیون

معاون حمل‌ونقل شهرداری تهران با بیان اینکه شهرداری در ورود تاکسی‌های برقی از چین، صرفاً تسهیل‌گری می‌کند و قصد تصدی‌گری ندارد، گفت: در حال پیگیری هستیم که از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار یارانه برای تاکسی‌های برقی با کمک دولت استفاده کنیم.

خرید تاکسی برقی با ۳۰۰ میلیون

تاکسی‌های برقی به عنوان یک وسیله حمل و نقل پاک و پایدار، اهمیت بسیاری در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا دارند. استفاده از تاکسی‌های برقی به عنوان جایگزینی برای خودروهای سوختی باعث کاهش مصرف سوخت فسیلی و انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود. این وسیله نقلیه نه تنها کمک به بهبود کیفیت هوا در شهرها می‌کند بلکه هزینه‌های نگهداری و تعمیرات آن نیز نسبت به خودروهای سوختی کمتر است.

محسن هرمزی درباره برخی انتقادات مبنی بر واردات تاکسی برقی‌های چینی به تهران از طریق قرارداد شهرداری اظهار کرد: شهرداری برای ورود تاکسی‌های برقی تسهیل‌گری می‌کند؛ اگر قرار بود تصدی‌گری کنیم و این تاکسی‌های در مالکیت شهرداری تهران به ارائه خدمت بپردازند، انتقاد برخی افراد مبنی بر اینکه شهرداری نباید به این موضوع ورود می‌کرد، به جا بود.

حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران می‌گوید: تاکسی‌رانان با ۳۰۰ میلیون تومان آورده مالی می‌توانند تاکسی برقی خریداری کنند، قریب به یک میلیارد و سیصد میلیون تومان هزینه خرید این خودروها است.

وی ادامه داد: بخشی از هزینه خرید تاکسی‌های برقی از طریق دولت و از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و بخشی دیگر از طریق اسقاط خودروهای فرسوده تأمین می‌شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران درباره نحوه بهره‌برداری از تاکسی‌های برقی وارداتی از چین نیز تصریح کرد: ممکن است برخی از شرکت‌های بخش خصوصی یا شرکت‌هایی که در شهرداری سهام عام دارند، مالکیت تاکسی‌ها را به عهده بگیرند و رانندگان تاکسی سهامدار آنها باشند و اقساط تاکسی را شرکت بپردازد اما به دلیل اینکه هنوز این روش تدقیق نشده، نمی‌توان به آن استناد کرد.

وی افزود: در عین حال در حال پیگیری روش دیگری هستیم که طبق قانون از اختصاص ۱۰ هزار و ۵۰۰ دلار یارانه برای تاکسی‌های برقی با کمک دولت استفاده کنیم تا از آورده تاکسیران بکاهد.

هرمزی در ادامه گفت: تاکسی‌های برقی از محل قرارداد شهرداری تهران با چین طی یک ماه و نیم آینده وارد چرخه حمل‌ونقل خواهد شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها