مقایسه عجیب قیمت بنز و پورشه با پژو ۲۰۶

بسیاری از خودروهای لوکس دست‌دوم به دلیل هزینه‌هایی زیادی که روی دست مالکان می‌گذارند، گزینه‌های مناسبی برای خرید نیستند. بااین‌حال برخی خودروهای لوکس در شمار اعتمادپذیرترین خودروهایی هستند که تابه‌حال ساخته شده‌اند.

مقایسه عجیب قیمت بنز و پورشه با پژو ۲۰۶

خرید خودروهای لوکس دست دوم یک گزینه محبوب برای افرادی است که به دنبال تجربه رانندگی با خودروهای با کیفیت و لوکس هستند اما قیمت خرید خودرو جدید برایشان امکن پذیر نیست.

در بین خودروهای لوکس دست‌دوم و قابل‌اعتماد، خودروهایی به چشم می‌خورند که در بازار ایران هم حضور دارند؛ با این تفاوت که قیمت آنها در خارج از کشور، زمین تا آسمان با چیزی که در کشورمان می‌بینیم فرق دارد.

مرسدس بنز E۳۵۰ که یک پله پایین‌تر از مرسدس بنز S کلاس لوکس است، امکانات بسیار خوبی برای ارائه تجملات کافی و تضمین قیمت ۱۰ هزار دلاری دارد. یک دهه پس از عرضه این خودرو، E۳۵۰ همچنان حس ممتاز و درجه‌یک بودن را حفظ کرده است. این سدان لوکس دارای یک پیشرانه V-۶ با قدرت ۳۰۲ اسب بخار است که تا یک دهه دیگر بدون دردسر زیاد به کار خود ادامه خواهد داد.

زمانی که E۳۵۰ ۲۰۱۴ جدید بود، قیمتی بیش از ۵۵ هزار دلار داشت. این خودرو با شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت کمتر از ۶ ثانیه و قدرت کافی، کماکان گزینه‌ای جذاب برای رانندگی اسپرت است.

موتور: ۳٫۵ لیتری V۶، دیفرانسیل عقب

گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک

قدرت: ۳۰۲ اسب بخار

گشتاور: ۳۷۰ نیوتون‌متر

شتاب صفر تا صد: ۵٫۸ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۱۲ کیلومتر بر ساعت

نقاط مثبت

شتاب صفر تا صد

صندلی‌هایی با قابلیت تنظیم برقی، گرم‌کن و مموری

فضای داخلی درجه‌یک که تقریباً بی‌صدا است

نقاط منفی

نرم‌افزار قدیمی اطلاعات-سرگرمی

وقتی به خودروهای لوکس فکر می‌کنیم، مرسدس بنز یکی از نخستین برندهایی است که به ذهن خطور می‌کند. خودروهایی مانند مرسدس بنز S۵۵۰ ۲۰۰۸ زمینه را برای بسیاری از خودروهای لوکس در آینده فراهم کردند. گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو، سیستم تعلیق بادی و یک موتور V-۸ عظیم که در سال ۲۰۰۸ شما را جابه‌جا می‌کرد، در مجموع ۸۶۷۰۰ دلار برای شما هزینه داشت. اکنون، می‌توانید یک دستگاه S۵۵۰ را با قیمت کمتر از ۱۰ هزار دلار پیدا کنید که ممکن است برای به‌روزرسانی به کمی کار نیاز داشته باشد، اما پس از آن یک سدان بسیار قابل‌اعتماد و درعین‌حال لوکس خواهید داشت.

کسانی که این خودرو را دارند نه‌تنها آن را می‌ستایند، بلکه اطمینان دارند که این خودرو با حداقل هزینه تعمیر و نگهداری تا سال‌های زیادی کار خواهد کرد.

موتور: ۵٫۵ لیتری V۸، دیفرانسیل عقب

گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک

قدرت: ۳۸۲ اسب بخار

گشتاور: ۵۳۰ نیوتون‌متر

شتاب صفر تا صد: ۵٫۱ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۱۲ کیلومتر بر ساعت

نقاط مثبت

سیستم تعلیق بادی اتوماتیک برای سواری نرم

گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو با قابلیت تنظیم الکترونیکی

سیستم صوتی کامل هارمن کاردن

نقاط منفی

خودرویی با ابعاد بسیار بزرگ برای رانندگی

پورشه پانامرا ۲۰۱۰ با قیمت ۷۱۵۹ دلار، معادل ۴۲۲ میلیون تومان / شروع قیمت بازار ایران: از ۸ میلیارد تومان

پورشه پانامرا به‌عنوان خودروی لوکس قابل‌اعتمادی شناخته می‌شود که هزینه زیادی ندارد. پانامرا با یک موتور بزرگ V-۸ در جلو و فضای پای بسیار در ردیف عقب، نمای بیرونی نسبتاً احمقانه‌اش را جبران می‌کند. سیستم چهارچرخ محرک پیشرفته و گیربکس کلاسیک Porsche PDK به پانامرا اجازه می‌دهد تا شتاب صفر تا صد ۴.۷ ثانیه‌ای داشته باشد.

موتور: ۴٫۸ لیتری V۸، تمام چرخ محرک

گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه

قدرت: ۴۰۰ اسب بخار

گشتاور: ۵۰۰ نیوتون متر

شتاب صفر تا صد: ۴٫۷ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۸۱ کیلومتر بر ساعت

نقاط مثبت

گیربکس اتوماتیک دوکلاچه دقیق

کیفیت ساخت بادوام

نقاط منفی

سیستم قدیمی اطلاعات سرگرمی

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها