آلودگی هوا | آلودگی هوای تهران | دور کاری | طرح ترافیک

فردا مجوز طرح ترافیک صادر نمی‌شود / یک سوم کارمندان دور کار می‌شوند

فردا مجوز طرح ترافیک صادر نمی‌شود / یک سوم کارمندان دور کار می‌شوند

بر اساس تصمیم کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، یک سوم از کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی فردا چهارشنبه می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

آلودگی هوا از عواملی است که ممکن است باعث تعطیلی برخی از فعالیت‌ها شود. به عنوان مثال، در صنعت، در صورتی که غلظت ذرات معلق در هوا به حد بالایی برسد، ممکن است برای حفظ سلامت کارکنان، فعالیت‌ها به‌صورت تعلیقی متوقف شوند. همچنین، در برخی شهرها و مناطق، در صورتی که غلظت آلاینده‌ها به حد بالایی برسد، مانند غلظت پارامتر PM۲.۵ در هوا، ممکن است سازمان‌های مختلف تصمیم به تعطیلی بگیرند تا جلوی ابتلا به بیماری‌های تنفسی و دیگر اثرات منفی آلودگی هوا را بگیرند. در کل، آلودگی هوا می‌تواند تأثیرات شدیدی بر فعالیت‌های انسانی داشته باشد و باید با رعایت استانداردهای مناسب و اقدامات لازم، سلامت عمومی را حفظ کرد.

بر اساس تصمیم کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، یک سوم از کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی فردا چهارشنبه می‌توانند از دورکاری استفاده کنند.

براساس مصوبه نخستین جلسه کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، فعالیت‌های آموزشی مدارس در مقطع تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی در روزچهارشنبه مورخ (۲۴ آبان‌ماه) در شهرتهران و همه شهرستان‌ها به جز فیروزکوه، دماوند و رود به‌صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

مقرر شد یک سوم از کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی با اولویت افراد دارای بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های زمینه‌ای، تنفسی و خود ایمنی و خانم‌های باردار و مادرانی که فرزند زیر ۷ سال دارند در روز چهارشنبه از دورکاری استفاده کنند.

کلیه مهدهای کودک در روز چهارشنبه تعطیل اعلام می‌شود.

بر اساس مصوبات کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا مجوزهای روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران در روز چهارشنبه صادر نمی‌شود همچنین از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی، همگانی در محیط باز خودداری شود.

بر اساس مصوبات این جلسه پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راه فاتب، از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل رویت دارند نیز جلوگیری کنند. پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی شوند.

شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری کنند.

همچنین سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن اقدام کنند.

استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به‌ویژه گروه‌های حساس مانند کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و...، شاغلان پلیس راهور و شهرداری‌ها و... که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

بر اساس مصوبات این کارگروه پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی اقدامات لازم را به عمل آورد.

 ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان کماکان ادامه یابد.

شرکت گاز استان نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام کند.

شهرداران استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان نظارت ویژه اعمال کنند.

اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام کند.

کلیه دستگاه‌ها مکلف هستند گزارش اقدامات را به‌صورت مکتوب به همراه مستندات پس از پایان شرایط اضطرار به استانداری ودبیرخانه اعلام کنند.

همچنین مقرر شد گروه اطلاع‌رسانی در یکی از پیام‌رسان‌های داخلی با عضویت مدیران کل تشکیل شود علاوه بر آن اطلاع‌رسانی در خصوص مصوبات کارگروه صرفا از طریق استانداری و دبیرخانه کارگروه انجام پذیرد. کلیه فرمانداران استان نیز بر نحوه اجرای مصوبات در شهرستان مربوطه نظارت و گزارش اقدامات را به استانداری ودبیرخانه اعلام کنند.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر