قطعی اینترنت | فیبر نوری

قطعی اینترنت برطرف شد / اختلال فیبر نوری خارج از کشور

قطعی اینترنت برطرف شد / اختلال فیبر نوری خارج از کشور

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: همه لینک‌های اینترنت بین‌الملل قطع شده، در وضعیت نرمال قرار گرفت.

قطعی اینترنت به معنای از بین رفتن ارتباط با شبکه جهانی اینترنت است و می‌تواند به علت اختلال در تجهیزات شبکه، قطع شدن ارتباط با سرویس دهنده اینترنت، قطعی خودسرانه سرویس دهنده اینترنت و یا مشکلات دیگری رخ دهد. قطعی اینترنت می‌تواند برای کاربران، شرکت‌ها و سازمان‌ها، از جمله صنایع بزرگ و مالی، خسارات بسیاری به همراه داشته باشد، که شامل تلف شدن زمان، از دست دادن داده‌ها و فایل‌های مهم، کاهش تولید و تجارت، تأخیر در پروژه‌ها، افزایش هزینه‌ها و میزان خطرات امنیتی است. به همین دلیل، رفع قطعی اینترنت در سریع‌ترین زمان ممکن، امری ضروری برای ایجاد اطمینان و برطرف کردن نگرانی‌های کاربران و شرکت‌ها می‌باشد.

شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده، از ساعت ۳۵: ۲۰ شنبه‌ شب ۲۰ آبان ماه، همه لینک‌های اینترنت بین‌الملل قطع شده، در وضعیت نرمال قرار گرفت.

روز گذشته بود که اعلام شد به دلیل قطعی فیبرنوری در خارج از کشور، برخی از لینک‌های بین‌الملل ورودی از خاک ارمنستان در ساعت ۱۴: ۴۸ دچار قطعی شده و در نتیجه شرکت ارتباطات زیرساخت اطلاعیه‌ای در این باره منتشر کرد.

این شرکت دوباره در اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به پیگیری‌های انجام شده، عملیات اجرایی لازم جهت حل مشکلات مسیرهای فیبرنوری ورودی از ارمنستان انجام شد و از ساعت ۳۵: ۲۰ تمامی لینک‌های اینترنت بین‌الملل قطع شده، در وضعیت نرمال قرار گرفت.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار