قیمت بنزین | افزایش قیمت بنزین | واردات بنزین | یارانه بنزین | بنزین یارانه ای

تکلیف قیمت بنزین در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

تکلیف قیمت بنزین در سال ۱۴۰۳ مشخص شد

عضو هیات رئیسه کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: احتمال دارد که دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۳ افزایش قیمت حامل‌های انرژی را پیشنهاد کند، اما در نهایت این مجلس است که نظر نهایی را خواهد داد.

بنزین یکی از اصلی‌ترین منابع انرژی در دنیا است و قیمت بنزین در هر کشوری متفاوت است، بسته به عوامل مختلفی مانند تولید محلی، واردات، فروش و تقاضا و همچنین قوانین مالیاتی و سیاسی. در بسیاری از کشورها، دولت یا سازمان‌های دولتی نظارت بر تعیین قیمت بنزین دارند و ممکن است قیمت بنزین بر اساس آنچه دولت می‌خواهد به‌عنوان یک مبلغ ثابت تعیین شود.

رمضانعلی سنگدوینی در خصوص افزایش قیمت حامل‌های انرژی بخصوص بنزین درسال آینده افزود: دولت در برنامه هفتم توسعه، خواستار این شده بود تا بنزین و کلا حامل‌های انرژی، بصورت عادلانه میان مردم توزیع شود و سهم ایرانیان از حامل‌های انرژی با کد ملی آنان مشخص شود که مجلس این بند را حذف کرد.

وی درمورد احتمال افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده کل کشور تصریح کرد: دولت می‌تواند در لایحه‌ای که به مجلس ارائه می‌کند خواستار افزایش قیمت شود، اما مجلس شورای اسلامی در نهایت تصمیم گیری خواهد کرد.

 

منبع: فرارو
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر