تولید گندم | جهاد کشاورزی

بدهی دولت به این افراد تسویه شد / افزایش تولید گندم در سال آینده

بدهی دولت به این افراد تسویه شد / افزایش تولید گندم در سال آینده

مجری طرح خودکفایی دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد: تمام مطالبات کلزا کاران پرداخت شد.

تعیین قیمت دانه روغنی کلزا، معمولا بر اساس عواملی از جمله تقاضای بازار، عرضه کنندگان، وضعیت کشت، کیفیت محصول و قیمت رقابتی با سایر محصولات وارد کننده، صورت می‌گیرد. در این رابطه، تغییرات قیمت به علت عواملی همچون نوسانات بازار، شرایط آب و هوایی، ریسک و نوسانات ارزش ارزهای خارجی و سیاست‌های داخلی دولت، متاثر شده و به عنوان یک عامل مهم در تعیین درآمد و سود بخشی به کشاورزان، صنعتیان و بازاریان داخلی و خارجی محصول دانه کلزا محسوب می‌گردد. به طور کلی، تعیین قیمت دانه روغنی کلزا به دلیل تأثیر چندین عامل مختلف، همیشه پیچیده و زمان‌بر است.

سعدالله منصوری افزود: در ابتدای سال زراعی گذشته، نرخ خرید تضمینی هر کیلوگرم کلزا، ۲۲ هزار تومان تعین شده بود که با اصلاح نرخ گندم در اردیبهشت ماه، نرخ کلزا هم به ۳۰ هزار تومان افزایش یافت.

منصوری افزود: تمامی مطالبات کلزاکاران بیش از سه هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان بود که از این میزان، بیش از ۷۳ درصد تا انتهای شهریور پرداخت شده بود و امروز تمام مطالبات شان تسویه شد.

مجری طرح خودکفایی دانه‌های روغنی وزارت جهادکشاورزی همچنین تصریح کرد: نرخ خرید تضمینی کلزا، براساس روال سال‌های گذشته، دو برابر نرخ گندم تعیین خواهد شد. کشت کلزا هم در افزایش تولید روغن داخلی و کاهش واردات مؤثر است و هم در تناوب با گندم، باعث افزایش تولید گندم در سال آینده می‌شود.

 

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر