اختصاصی تیترکوتاه؛

قیمت نجومی رینگ خودرو در بازار / خرید رینگ خودرو چقدر هزینه دارد؟

قیمت نجومی رینگ خودرو در بازار / خرید رینگ خودرو چقدر هزینه دارد؟

در این گزارش قیمت جدید انواع رینگ خودرو را مورد بررسی قرار دادیم.

رینگ یا طوقه حلقه‌ای است فلزی که هسته مرکزی در یک تایر است. به عبارت دیگر یک تایر بر روی یا دور یک رینگ یا طوقه باد می‌شود. رینگ‌ها بسته به نوع خودرو دارای تنوع زیادی هستند. از انواع رینگ به صورت فانتزی و برای زیبایی خودرو به میزان زیادی تولید شده‌است.

رینگ خودرو یکی از قطعاتی است که در ظاهر خودرو بسیار تاثیرگذار بوده و در واقع یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای تبدیل یک خودرو معمولی به یک خودرو اسپرت است.

بازار رینگ و لاستیک همواره مشتریان خاص خود را داشته و یکی از بازارهای وابسته و البته پر مصرف صنعت خودروسازی محسوب می‌شود. این بازار به‌خصوص برای مشتریان جوان ایرانی که به رینگ‌های فولادی و قالپاق‌های پلاستیکی نصب شده بر روی خودروها تولید داخل عادت نکرده‌اند جذاب است. مشتریانی که به‌دنبال آن‌ هستند تا با تعویض رینگ و دسترسی به امکانات حداقلی، خودرو خود را کمی اسپرت‌تر کنند.

بهترین روش خرید رینگ خودرو

انتخاب یک رینگ مناسب تاثیر مطلوب بر دینامیک خودرو گذاشته و در واقع فرمان‌پذیری و کیفیت سواری خودرو را بهبود می‌بخشد. البته در این مورد نظر افراد در هنگام انتخاب یک رینگ با یکدیگر مختلف بوده و اولویت‌ها فرق دارد. عده‌ای در درجه اول به ظاهر و زیبایی رینگ‌های خودرو خود اهمیت داده و رینگ‌های بزرگتر به همراه لاستیک‌های پهن‌تر یک انتخاب ایده‌آل برای آنها محسوب می‌شود. عده‌ای دیگر معتقدند که لاستیک پهن و رینگ بزرگ مصرف سوخت خودرو را بالا برده و کیفیت سواری را کاهش می‌دهد. این دسته از افراد به رینگ‌های استاندارد و فابریک خودرو خود اکتفا کرده و چندان تمایلی به تعویض رینگ ندارند. عده‌ای دیگر نیز گرچه رینگ خودرو خود را تعویض می‌کنند و چندان تمایلی به رینگ‌های فابریک و کارخانه‌ای ندارند اما رینگ جدید را نیز مشابه با رینگ‌های باریک کارخانه انتخاب می‌کنند.

کاربرد رینگ خودرو

استفاده از رینگ‌های مختلف، علاوه بر بهتر و زیباتر دیده شدن خودرو، می‌تواند تاثیرات مهمی را در عملکرد چرخ ها، کنترل و فرمان‌پذیری داشته باشد؛ استفاده از این قطعه که امروزه در بین جوانان مرسوم شده و نخستین گزینه برای اسپرت کردن خودرو در بین اقشار کم سن وسال محسوب می‌شود، با انتخاب صحیح و اصولی، می‌تواند تا حد قابل توجهی در سرعت‌های بالا، میزان فرمان‌پذیری خودرو را افزایش داده و کنترل آن را راحت تر کند.

از قابلیت‌های انتخاب صحیح رینگ خودرو، کاهش قابل توجه خط ترمز است؛ به عبارتی، با نصب رینگ متناسب با سایز تایر و شرایط استاندارد خودرو، سرعت توقف شما در ترمزهای تند و شدید، کاهش می‌یابد. البته این موضوع علاوه بر نوع و اندازه رینگ خودرو، به نوع تایر نیز ارتباط داشته که در قسمتهای آتی به آن اشاره خواهد شد.

در حالت کلی، رینگ خودرو، به علت اینکه مهم‌ترین قسمت یک چرخ به شمار رفته و ارتباط موثری را با سطح زمین دارد، علاوه بر شکل ظاهری و زیبایی، می‌تواند نقش موثری را در راه رفتن و توقف خودرو داشته باشد و باعث افزایش میزان کنترل راننده گردد.

قیمت رینگ خودرو

در ادامه قصد داریم قیمت رینگ خودرو در بازار را باهم مورد بررسی قرار دهیم. با تیترکوتاه همراه باشید.

رینگ چرخ کد ۱۰۰۱۵ سایز ۱۵ اینچ مناسب برای سمند ۷۰۰،۰۰۰ تومان است.

رینگ چرخ مدل ۵۲۱۴ سایز ۱۴ اینچ مناسب برای پژو ۲۰۶، ۶۲۰،۰۰۰ تومان شد.

رینگ چرخ مدل ۱۵۱۸ سایز ۱۷.۵ اینچ مناسب برای نیسان نیز ۲،۹۹۰،۰۰۰ تومان قیمت دارد.

رینگ چرخ مدل ۱۴۱۰ سایز ۱۴ اینچ مناسب برای ساینا، ۴،۴۰۰،۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

رینگ آلومینیومی چرخ مدل KW۰۱۸N مناسب برای خودروی پژو ۲۰۷ و ۲۰۶، ۱۴،۹۰۰،۰۰۰ تومان است.

همچنین رینگ آلومینیومی چرخ مدل KWLZ سایز ۱۵ اینچ، ۱۵،۵۰۰،۰۰۰ تومان قیمت دارد.

رینگ

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر