خودرو‌های برقی | واردات خودرو | تاکسی برقی | وزارت صمت

تا اخر سال خودرو برقی وارد می کنیم / واردات تاکسی برقی ۳۰۰ میلیون دلار خرج برداشت

 تا اخر سال خودرو برقی وارد می کنیم / واردات تاکسی برقی ۳۰۰ میلیون دلار خرج برداشت

مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت، اعلام کرد : فرآیند واردات خودرو‌های برقی به کشور در حال انجام است، وی با تأکید بر رفع مشکلات و هماهنگی لازم میان دستگاه‌های زیربط ، اطلاعاتی درباره آمار رسمی از تعداد این خودروها اعلام نکرد.

مدیر پروژه خودرو‌های برقی وزارت صمت، حسن کریمی سنجری در خصوص واردات خودرو‌ های برقی به کشور گفت: در حال حاضر یک پروسه‌ است و طبق جدول زمانی در حال انجام است.طبق جدول زمان بندی توسط شرکت‌های وارد کننده مشخص شده روند واردات خودرو‌های برقی انجام می‌شود؛ به طوری که تا پایان سال مقداری از این خودرو‌ها وارد کشور می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلاتی سد راه واردات این خودرو‌ها است که در حال رفع آن هستیم، چون پروژه واردات خودرو‌های برقی جدید است بلاخره هماهنگی میان دستگاه‌های زیربط باید انجام شود.

به گفته او، برای واردات خودرو‌های برقی باید برق، ایستگاه‌های شارژ جانمایی شود که اتفاقات خوبی در خصوص ایستگاه‌های شارژ افتاده است، ولی برق این خودرو‌ها باید تامین شود، همچنین تاکنون سیصد میلیون دلار ارز به واردات تاکسی‌های برقی اختصاص داده شده و قرار است این خودرو‌ها از طریق شرکت‌های خودروساز وارد شوند.

سنجری گفت: شرکت‌های وارد کننده خودرو‌های برقی مذاکراتی را با شرکت تولید این نوع خودرو‌ها انجام داده اند به طوری که مسائل مالی هم به مرور در حال انجام است، همچنین تاکنون سیصد میلیون دلار ارز به واردات تاکسی برقی اختصاص داده شده و قرار است این خودروها از طریق شرکت‌های خودروساز وارد شوند.

سنجری در خصوص اینکه تا پایان سال چه مقدار خودرو برقی وارد می‌شود؟ گفت: تا آخر سال به همان اندازه که ارز تخصیص می‌دهیم خودرو برقی وارد کنیم، ولی هنوز آمار رسمی از تعداد نمی‌توانیم اعلام کنیم.

او در خصوص تولید خودرو‌های برقی توسط خودروسازان داخلی گفت: در حال حاضر یکی دو خودروساز داخلی کشور در حال برقی سازی خودرو‌های خود از طریق پلتفرم کار می‌کنند، ولی در حال حاضر خودرو‌های برقی از طریق واردات انجام می‌شود. 

مدیر پروژه خودرو‌ های برقی وزارت صمت گفت: انتقال تکنولوژی برای بومی سازی پلتفرم خودرو‌های برقی ساخت داخل در آینده توسط خودرو سازان داخلی انجام می‌شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر