تمدید مجدد مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اصناف

بر اساس ابلاغیه سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت ارائه اظهارنامه اصناف تا نیمه مردادماه امسال تمدید شد.

تمدید مجدد مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اصناف

پرداخت مالیات اهمیت بسیاری در تامین امکانات عمومی دارد. با پرداخت مالیات، افراد به توفیق بخشیدن به امور مهمی مانند بهداشت، آموزش، امنیت، حمایت از زیرساخت‌های شهری و روستایی و سایر خدمات عمومی مشارکت می‌کنند. این اقدام نه تنها به تعادل اجتماعی کمک می‌کند بلکه برای پیشرفت جامعه و افزایش سطح کیفی زندگی افراد نیز حائز اهمیت می‌باشد.

با توجه به اختیارات اخذ شده از مراجع قانونی ذی‌ربط، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سایر تکالیف مودیان اعلام شد.

مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل و پرداخت مالیات متعلق در اجرای ماده ۱۰۰ قانون مالیاتهای مستقیم و تبصره آن تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۱۵ تعیین شده است.

بر این اساس، مهلت تسلیم (اصلاح، تکمیل و استرداد) اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار سال ۱۴۰۳ و پرداخت مالیات و عوارض متعلق در اجرای ماده (۳) قانون تسهیل تکالیف مودیان در اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان و ماده (۴) قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۵/۳۱ معین شده است.

گفتنی است فرم‌های موضوع تعیین مالیات مقطوع و اظهارنامه‌های تعاملی پیش فرض گروه‌های دوم و سوم صاحبان مشاغل برای عملکرد سال ۱۴۰۲ از ابتدای تیرماه امسال به‌تدریج در درگاه خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور بارگذاری خواهد شد.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر