افزایش ۱۷۰ درصدی حقوق کارگران + جزئیات

افزایش دستمزد کارگران در پایان هر سال یکی از وظایف مهم شورای عالی کار با حضور جامعه کارگری، کارفرمایی و دولت با حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

افزایش ۱۷۰ درصدی حقوق کارگران + جزئیات

افزایش حقوق کارگران یکی از چالش های دولت در سال های اخیر بوده است. بسیاری از مسئولان وعده های زیادی داده شده است و در تازه ترین وعده ها اعلام شد که به احتمال زیاد متوسط افزایش دستمزد از رقم تورم بالاتر خواهد رفت.

حداقل دستمزد کارگران در ابتدای دولت سیزدهم ٢ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان بود که پس از گذشت حدود دو و نیم سال، اکنون حداقل دریافتی کارگران به ۷ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان رسیده که افزایش حدود ۱۷۰ درصدی داشته است.

افزایش دستمزد کارگران در پایان هر سال یکی از وظایف مهم شورای عالی کار با حضور جامعه کارگری، کارفرمایی و دولت با حضور وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

جلسات شورای عالی کار که شکل رسمی آن از اوایل اسفند هر سال آغاز می‌شود با حضور سه شریک کاری در قالب نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و دولت برگزار می‌شود تا با بررسی پژوهش‌ها، تحقیقات و جلساتی که از قبل برگزار شده، عدد افزایش حداقل دستمزد را به دست بیاورند و اعلام کنند.

در روزهای پایانی سال گذشته و در شورای عالی کار با نظر اکثریت آرا اعضای شورای عالی کار افزایش ۳۵ درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۳ به تصویب رسید.

١٧٠ درصد افزایش حداقل دستمزد کارگران

بر اساس این گزارش، در دولت سیزدهم در ۱۴۰۱ حداقل حقوق ۵۷.۴ درصد و سایر سطوح ۳۸ درصد، در سال ۱۴۰۲ حداقل حقوق ۲۷.۴ و سایر سطوح ۲۱ و در سال ۱۴۰۳ حداقل حقوق کارگران ۳۸ درصد و سایر سطوح ۲۲ +عدد ثابت افزایش پیدا کرده است و در این دولت حداقل دستمزد کارگران به طور میانگین سالانه ۴۰ درصد رشد داشته است.

حداقل دستمزد ماهانه کارگران در ابتدای دولت سیزدهم ٢ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان بود که پس از گذشت حدود دو و نیم سال، اکنون حداقل دریافتی کارگران به ۷ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان رسیده که افزایش حدود ۱۷۰ درصدی را نشان می‌دهد.

 

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • صادق

  با سلام من حقوق ما کارگران را بیاری ماهی دومیلیون گوشت مسکن ماشین لباس همه چیزو بیاری سال 95 180درصد رفته بالا پس چرا ما ارسال هی بدبخت تر ناتوان تر میشیم در مقابل مخارج زندگی پس تورم 500درصدی کجای دلمون بذاریم

 • بنده خدا

  بله البته ۱۷۰۰ درصد گران شدن خوراک و پوشاک و‌ مسکن مردم ، خجالت بکشید با این روش ریاست جمهوری

 • ناشناس

  اگه.حقوق.افزایش.170رصدی‌.داشته.در.مقابل.بابت.خذف.ارز.دولتی.کالا.خدمات.اجاربها.در.مقابا.افزایش.سیصد.دصد.داشته.چرا.از. چیزی.که.حقبقت.جامعه.هست.حرف.نمیزنبد.اون.موقع.روغن.نباتی.پنچ.کیلیو.قیمتش.پنجاه.هزارتومان.الان.سیصد.هشتاد.الی.چهارصد.هزارتومان.رسیده.خوب.این.گرانی.حاصل.ازادسازی.ارز.بوجود.امد.ونعیشت.وسفره.خالی.کارگران.پس.هنوز.حقوقی.که.میدهید.پنحاه‌الی.شصت.درصد.کمتر.از.تورمی.که.بابت.ازاد.سازی.ارز.ابجادشده.کمتر.هست.قسر.صعیف.کارگر.بازنشته.رافقیرتر.کردید.

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر