وعده وزیر کار درباره افزایش حقوق کارگران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حقوق و دستمزد براساس مصلحت کشور و کارگران افزایش داده شده است و امیدواریم متوسط افزایش حقوق در ۱۴۰۳ از نرخ تورم سبقت بگیرد.

وعده وزیر کار درباره افزایش حقوق کارگران

افزایش حقوق کارگران یکی از مهم ترین موضوعات و چالش های دولت در سال جدید است. مسئولان از جمله وزیر کار درباره افزایش حقوق کارگران در سال جدید وعده هایی داده اند که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم.

سید صولت مرتضوی در قرارگاه اشتغال خوزستان اظهار کرد: بیشترین سفر آیت الله رئیسی به استان خوزستان بود. به مردم استان خوزستان تسلیت می‌گویم. شهید رئیسی غم‌خوار و دلسوز خوزستان بود.

وی ادامه داد: جلسه خوب است اما گزارش، مکتب اقدام و عمل آیت الله رئیسی نیست. باید در تراز این مکتب برنامه‌ریزی کنیم. البته کارهای بزرگی صورت گرفته است. خوشبختانه مستمرا شاهد کاهش نرخ بیکاری هستیم. در سال ۱۴۰۲ نرخ به ۸.۱ درصد رسیده است؛ یعنی کمترین نرخ بیکاری در ۴ دهه اخیر.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مشکلات، اشتغال بانوان است؛ بر اساس روایت‌های متعدد در سال ۱۴۰۲ وعده صادق آیت الله رئیسی مبنی بر ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی، به بیش از یک میلیون رسید.

مرتضوی عنوان کرد: مرکز آمار ایران اعلام کرده خالص اشتغال ۷۷۴ هزار نفر است و این اشتغال به جز بازنشستگان است. ۷۱ هزار و ۶۱۲ نفر فقط در خوزستان در ۱۴۰۲ بیمه‌پرداز جدید صندوق تامین اجتماعی شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: خوزستان چند چالش دارد که یکی از آنها فرهنگ کار است. بعدی گرایش در کارهای تخصصی است. ریل‌گذاری در نظام متوسطه تغییر پیدا کرده است. براساس آخرین گزارش ۶۷ درصد دانش‌آموزان متوسطه، به سمت رشته‌های فنی گرایش پیدا کرده‌اند.

وی یادآور شد: باید در جامعه نیازسنجی کرد و دید که چه آموزش‌هایی نیاز است و در این راستا باید از هوش مصنوعی و شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.

مرتضوی ادامه داد: هدف‌گذاری کاهش دو درصدی نرخ بیکاری هدف‌گذاری خوبی است و امیدوارم عملیاتی شود. علاوه بر اینکه اشتغال ایجاد شده است نرخ مستمری بگیران نیز کاهشی شده و این کار بسیار بزرگی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور تحت تاثیر اخم و لبخند قرار نمی‌گیرد، عنوان کرد: حقوق و دستمزد براساس مصلحت کشور و کارگران افزایش داده شده است. امیدواریم متوسط افزایش حقوق در ۱۴۰۳ از نرخ تورم سبقت بگیرد. نرخ تورم در فروردین و اردیبهشت کاهشی بوده است. هدف‌گذاری شده که به کانال ۲۰ درصد برسد و نرخ تورم ۲۸ تا ۳۰ درصد هدف‌گذاری شده و حتما محقق می‌شود.

مرتضوی گفت: یکی از ایرادهای نظام آموزش عالی از قدیم، تعریف دانشجو برای استاد است. ما می‌بینیم در چه رشته‌ای، استاد وجود دارد و یعنی برای دانشجو استاد استخدام نمی‌کنیم. وزارت علوم در حال ریل‌گذاری است و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای نیز بسیار پر رونق شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های آیت الله رئیسی، منطقه اندیکا، ایذه، باغ‌ملک و مسجدسلیمان است و حتما باید به این مناطق توجه شود. استان استعدادهای بسیار زیادی دارد. از محل منابع ۱۴۰۲ تقریبا ۹۰ همت پول داریم و منابع وجود دارد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • محمدحسین محسنی

  میدانم که نمی نویسید اما شخص ایشان درمدت دوسالی که وزیرکارهستندبیشترین ظلم را به ما بازنشستگان وکارگران کرده اند وبایداستیظاح وبرکنارشوند

 • ناشناس

  آقای.مرتصوی.عامل.فقر.بدبختی.کارگران.شما.هستید.من.مستمری.بکیر.با.سی.سه.سال.کا.رطاقت.فرسا.راننده.بیابان.پایه.بک.چرالان.نه.میلیون.هشتصد.بگیرم.ابن.تورم.سما.ایجاد.کردید.بابت.ازاد.سازب.ارز.بخدا.قسم.به.ولا.ده.روز.این.مستمری.بیشتر.جوابگونیست.شما.بگبد.چکار.کنیم.خدا.حق.ففط. با عنوان.پدر.خانواد.شب.روز.شدم.ش رد مانده.زن.بچه.تمامی.این.مشکلات.بابت.ازاد.سازی.کالا.خدمات.هست.فکر.چاره.لکنید.

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر