وام ویژه برای بازنشستگان با اقساط ۶۰ ماهه

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص این وام توضیحاتی ارائه داد.

وام ویژه برای بازنشستگان با اقساط ۶۰ ماهه

همسان سازی حقوق بازنشستگان قرار است از این ماه یعنی خردادماه اعمال شود و با این اتفاق افزایش حقوق حقوق بازنشستگان کلید می خورد.

طبق تفاهم نامه ای که صندوق بازنشستگی با یکی از بانک‌ها انجام داده است، قرار است تسهیلاتی با دوره بازپرداخت ۵ ساله به بازنشستگان تعلق گیرد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات ایران، اظهار کرد: بر اساس مندرجات این تفاهم‌نامه، این بانک متعهد شده است بسته تسهیلاتی بازنشستگان و موظفین صندوق در سال۱۴۰۳ را با رشد بیش از ۱۴۰درصدی نسبت به سال گذشته، با نرخ سود سالانه ۴ درصد و افزایش اقساط بازپرداخت از ۳۶ قسط به ۶۰ قسط به بازنشستگان این صندوق ارائه کند.

او درباره امضای این تفاهم نامه گفت؛ این تفاهم‌نامه هفته گذشته با بانک صادرات ایران امضا شده است تا در سال ۱۴۰۳ بتوانیم در راستای حمایت از معیشت بازنشستگان عزیز تسهیلات بهتری را ارائه کنیم.

او همچنین درباره نوع اعتبار افزود: بانک متعهد شده تا به اعطای انواع اعتبار با اولویت ابزار زنجیره تامین از جمله کارت اعتباری رفاهی متصل به اوراق وام مبادرت کند. همچنین خرید انواع خدمات و محصولات شرکت‌های طرف قرارداد، تامین مالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن برای بازنشستگان و همچنین خدمت‌رسانی شرکت‌های زیرمجموعه بانک صادرات به بازنشستگان از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

هم‌اکنون بیشتر از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری قرار دارند؛ دولت در بودجه امسال با هدف حمایت از صندوق‌های بازنشستگی بیش از ۴۵۳ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است که ۲۵۶.۵ هزار میلیارد تومان آن به صندوق بازنشستگی کشوری اختصاص دارد. همچنین در لایحه دولت ۵۰ هزار میلیارد تومان کمک به همسان سازی حقوق بازنشستگان سه صندوق کشوری لشکری و فولاد از محل مالیات ارزش افزوده در نظر گرفته شده است.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • بهزادسلیمانی فرمبل

  مبلغ پانصدملیون تومان موردنیازم هست

 • ناشناس

  مبلغ پانصدملیون تومان موردنیازم هست وبااین مبلغ مشکلم انجام میشه

 • ناهید آیا این وام بازنشستگی به مستمری بگیران آموزش وپروش تعلق میگیرد ممنون میشم جواب بدید

  وام که میگویند ۶۰ ماه باز پرداخت میش

 • حسنعلی محمدی

  سلام اینجانب حسنعلی محمدی بازنشسته

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر