خودرو وارداتی | دانگ فنگ | شاین مکس

معرفی محصول وارداتی جدید ایران خودرو + مشخصات

معرفی محصول وارداتی جدید ایران خودرو + مشخصات

دانگ فنگ آئولوس شاین مکس از جمله خودرو‌های این برند چینی است که توسط ایران خودرو به صورت وارداتی به بازار ایران می‌آید.

واردات خودرو موضوعی است که پس از پنج سال دوباره جانی تازه گرفت، البته واکنش‌ها به این مسئله از سوی مسئولان و همینطور نمایندگان مجلس تاکنون متفاوت بوده است. برخی موافق واردات خودروهای صفر کیلومتر هستند در حالی که گروهی دیگر اصرار بر واردات خودروی کارکرده دارند. از طرفی دیگر با داغ شدن بازار خودروهای برقی در جهان، ایران هم درحال‌حاضر بر واردات خودروهای الکتریکی تمرکز کرده است.

در سه سال آینده، دانگ فنگ آئولوس قصد دارد ۳۰ خودروی جدید و ۱۴ وسیله نقلیه تجاری را برای دستیابی به هدف ۱۰۰٪ الکتریکی خود معرفی کند.

دانگ فنگ آئولوس شاین مکس که به‌عنوان یک شاسی‌بلند جمع‌وجور شناخته می‌شود، دارای ابعاد ۴۶۸۵/۱۹۰۵/۱۶۲۵ میلی‌متر، با فاصله بین دو محور ۲۷۷۵ میلی‌متر و وزن ۱۸۰۰ کیلوگرمی است.

عناصر طراحی قابل توجه عبارتند از طرح دو رنگ سقف و بدنه، دستگیره‌های درب مخفی، چراغ‌های جلوی باریک و جلوپنجره بسته، خروجی‌های مخفی اگزوز و چراغ ترمز سوم نصب شده در عقب.

با ورود به کابین خودرو، با فضای نارنجی رنگ با حداقل تعداد دکمه‌های فیزیکی روبه‌رو خواهید شد. صفحه نمایش مرکزی شناور بزرگ و فرمان D کات بیشترین جلب توجه را در این بخش دارند. در بالای صفحه نمایش مرکزی دو خروجی تهویه مطبوع وجود دارد.

نیروی تولیدی از سیستم پلاگین هیبریدی Mach Dongfeng، متشکل از یک موتور ۱.۵ لیتری توربو ۱۵۱ اسب بخاری و یک موتور الکتریکی با قدرت ترکیبی ۳۵۵ اسب بخاری و گشتاور ۶۱۵ نیوتن متری تامین می‌شود. باتری لیتیومی ۳۰.۳۲ کیلووات ساعتی آن که توسط CALB عرضه می‌شود، برد جامع ۱۵۰۰ کیلومتر و برد الکتریکی خالص ۲۰۵ کیلومتر را ارائه می‌کند.

قیمت این خودرو در حال حاضر مشخص نشده است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر