لیگ قهرمانان آسیا | سپاهان | کنفدراسیون فوتبال آسیا

جریمه میلیاردی سپاهان در آسیا

جریمه میلیاردی سپاهان در آسیا

سپاهان در شرایطی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شده که بخش اعظم این موضوع به دوران مدیریت محمدرضا ساکت در این باشگاه برمی‌گردد.

باشگاه سپاهان در طول چند ماه اخیر با مشکلات عدیده ای اعم از رعایت قوانین سقف بودجه مواجه بوده است.گفته می شود برخی از این مشکلات به دلیل مشکلات و ضعف های مدیریتی و برخی دیگر به دلیل عدم آشنایی با قوانین لیگ قهرمانان آسیا به وجود آمده است.

سپاهان در سال ۱۴۰۲ با مشکلات زیادی در بخش مدیریتی و عدم رعایت قانون سقف بودجه مواجه شد و در آسیا نیز اتفاقات عجیبی برای آنها رخ داد.

سپاهان در فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان آسیا، ۷ مرتبه و مجموعاً به ارزش ۲۲۱، ۵۰۰ دلار (بیش از ۱۳ میلیارد تومان) جریمه شده که ۴ مرتبه از آنها به دلیل دریافت کارت قرمز و اخراج بازیکنان از زمین مسابقه بوده است. مهم‌ترین و سنگین‌ترین جریمه اما مربوط به اتفاقات دیدار با الاتحاد است. در واقع ۲۰۰ هزار دلار از این جریمه به دلیل دیدار برگزار نشده سپاهان و الاتحاد عربستان در ورزشگاه نقش جهان اصفهان بود؛ اتفاقی که محمدرضا ساکت مدیرعامل وقت سپاهان نقش زیادی در آن ایفا کرد و در نهایت سپاهان، هم جریمه شد و هم با حکم AFC نتیجه را به حریف واگذار کرد.

این جرایم می‌تواند حاکی از عدم اطلاع کامل از قوانین لیگ قهرمانان و عدم اجرای مناسب آنها باشد.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • صمدآقا

  جریمه اش راشرکت فولادمیده.
  نگران نباش.

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر