بنزین | مصرف بنزین

سفرهای نوروزی مصرف بنزین را بالا برد / مصرف بی رویه سوخت در ایران

سفرهای نوروزی مصرف بنزین را بالا برد / مصرف بی رویه سوخت در ایران

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع و مصرف ۱۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین در هشتمین نوروز با رشد ۲۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

هر ساله در ایام نوروز با حجم بالای سفرهای نورزی مصرف بنزین افزایش می آید. ایران جزو کشورهای پرمصرف در این زمینه محسوب می شود. همچنین قیمت بنزین در ایران نسبت به سایر کشورها نرخ ارزانی دارد.

حجم توزیع سوخت در سراسر کشور روز چهارشنبه (هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۳) به ۱۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر بنزین رسید که در مقایسه با رقم ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر مدت مشابه پارسال (هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲)، بیش از ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش ۵.۳ درصدی مصرف بنزین در نوروز امسال

برپایه این گزارش، میانگین توزیع روزانه بنزین در سراسر کشور از یکم تا هشتم فروردین امسال به ۱۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید که این عدد در مقایسه با رقم ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر طی دوره مشابه پارسال (یکم تا هشتم فروردین‌ماه ۱۴۰۲)، ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر معادل ۵.۳ درصد افزایش یافته است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با هشدار درباره روند افزایشی مصرف سوخت در کشور، از هموطنان خواست با مدیریت مصرف سوخت و رعایت موارد مربوط به مصرف بهینه، کارکنان این شرکت را در سوخت‌رسانی مطلوب به هموطنان یاری کنند.

 در روز ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۲ (آخرین روز پارسال)، بیش از ۱۵۲ میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد که این عدد رکوردی بی‌سابقه‌ در مصرف بنزین سراسر کشور به‌شمار می‌آید.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • محمد یاراحمدی

    مصرف بی رویه نیست . مگه مردم بنزین میخورن . چرا نمیگید خودروهای پرمصرف بی‌کیفیت نبود خودروهای برقی ؟ چرا نمیگید ملت رو به خاطر خودروسازها به اسارت گرفتیم؟

اخبار
پیشنهاد سردبیر