خودروسازی | طراحی خودرو | تولید خودرو | اسقاط خودرو

بازار خودرو نونوار می شود / افزایش ارزش اسقاط خودروهای فرسوده

بازار خودرو نونوار می شود / افزایش ارزش اسقاط خودروهای فرسوده

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور گفت: در آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها به تصویب هیئت دولت، افزایش قابل توجهی در ارزش اسقاط خودروهای فرسوده در نظر گرفته شده است.

اسقاط در صنعت خودرو نقش مهم و تأثیرگذاری دارد. از رده خارج کردن خودروهایی که عمر مفید خود را کرده اند و جایگزین آن ها با خودروهای تولید روز کمک می کند تا در چندین بخش از جمله محیط زیست خدمت بزرگی به جامعه شود. کم کردن خودروهای غیر استاندارد قدیمی می تواند به بازار خودروهای تازه تولید شده با استانداردهای روز دنیا نیز کمک شایانی کند. 

مرتضی ضامنی، با اعلام این خبر که هیأت دولت در راستای حمایت از نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان، آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها را مصوب و ابلاغ کرد، گفت: در این آئین‌نامه که با پیگیری‌های اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت کشور به تصویب هیئت دولت رسیده، افزایش قابل توجهی در ارزش اسقاط خودروهای فرسوده در نظر گرفته است.

وی در توضیح بیشتر درباره آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها، اظهار کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از دغدغه‌های اصلی ما در اتحادیه بوده و هست. با توجه به فرسودگی بسیاری از خودروهای فعال در این بخش، شاهد افزایش آلایندگی و مخاطرات بسیاری بودیم که ضرورت نوسازی ناوگان را بیش از پیش آشکار می‌کرد.

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته توسط اتحادیه، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و وزارت کشور، هیئت دولت آئین‌نامه جدید اسقاط و سن فرسودگی خودروها را مصوب کرد. این آئین‌نامه که به تازگی ابلاغ شده، گام بلندی در راستای نوسازی ناوگان فرسوده و کمک به رانندگان محسوب می‌شود.

ضامنی در خصوص جزئیات این آئین‌نامه نیز گفت: در این آئین‌نامه، ارزش اسقاط خودروهای فرسوده به طور قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین، تعداد برگه‌های اسقاط ناوگان حمل و نقل عمومی شهری نیز افزایش یافته که این موضوع به نفع رانندگان این بخش خواهد بود.

وی با بیان اینکه این آئین‌نامه انگیزه‌های لازم را برای اسقاط خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی ایجاد می‌کند، گفت: امیدواریم با اجرای این آئین‌نامه، شاهد تسریع در روند نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان باشیم.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • علی

  خب همه چیز را فهمیدیم بجز جدول یا % یا نحوه محاسبه قیمت اسقاط یا مرجعی برای اطلاع از ارزش اسقاط و..... یا نحوه حمایت دولت (تشویقی ، مالی یا وام بلند مدت با نرخ پایین) از صاحبان خودروهای مستعمل که علاقمند برای نوسازی خودرو مستعمل خود هستند . اگه اینها داشتند که خودرو مستعمل سوار نمیشدند .
  بازهم همان آش است همان کاسه . و مراکز اسقاط

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر