ریخت و پاش دولت برای آموزش و پرورش / حقوق فرهنگیان بیشتر می شود؟

سازمان برنامه و بودجه کشور در نامه‌ای به وزارت آمورش و پرورش اعلام کرد: دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ برای اجرای رتبه‌بندی معلمان، ۷۶.۶ هزار میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش تخصیص داده و برای سال جاری نیز ۴۳.۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع پیش‌بینی شده است.

ریخت و پاش دولت برای آموزش و پرورش / حقوق فرهنگیان بیشتر می شود؟

دولت سیزدهم در راستای اجرای طرح رتبه‌ بندی معلمان، بودجه قابل توجهی را به این امر اختصاص داده است.

محسن نجفی خواه، معاون علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در نامه‌ای به صحرایی، وزیر آموزش و پرورش نوشت: در اجرای قانون نظام رتبه‌بندی معلمان و آیین‌نامه اجرایی این قانون تا کنون مجموعاً ۷۶.۶ همت برای اجرای رتبه‌بندی پرداخت معوقات و رسیدگی به اعتراضات قانونی در سرجمع اعتبارات سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ به وزارت آموزش و پرورش تخصیص یافت.

در این نامه اعلام شد که برای سال ۱۴۰۳ نیز ۴۳.۲ همت (هزار میلیارد تومان) برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی اعتبار شده است.

معاون سازمان برنامه و بودجه در این نامه تاکید کرده است علی‌رغم تاییدیه وزارت آموزش و پرورش مبنی بر پرداخت کلیه مطالبات ناشی از رتبه‌بندی، گزارش‌هایی از وجود برخی مطالبات ادعایی در خصوص رتبه‌بندی معلمان از جمله تاثیر رتبه‌بندی بر پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۶ماهه دوم سال ۱۴۰۰ و موضوع همسان‌سازی به این سازمان ارسال می‌شود. مقتضی است وزارت آموزش و پرورش با فوریت نسبت به رسیدگی به مطالبات ادعایی اقدام و در صورتی که ادعاهای یاد شده را قانونی می‌دانند مراتب به همراه مستندات و برآورد بار مالی مورد نیاز با مسئولیت آن وزارتخانه برای بررسی به این سازمان ارسال شود.

نامه-آموزش-و-پرورش

 

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • بهروز

  سلام
  چه جالب ،شما که از بخشنامه‌های مربوط به آموزش و پرورش اطلاع دارید وپخش می کنید ،لطفا بخشنامه‌های سایر سازمانها نیز اطلاع رسانی کنید تا بتوانید بجای کلمه ریخت و پاش کلمات مناسب تری استفاده کنید ،البته در هر سازمانی حقوق و به عبارتی بیشتر هزینه شود بطور قطع بازده بهتری خواهد داشت

 • شادی

  کی گفته کل مطالبات رتبه بندی پرداخت شده؟... چرا انقدر دروغ می گویند ..

 • بازنشسته ی ۱۴۰۰

  هنوز پاداش بازنشستگان ۱۴۰۰ ناشی از رتبه بندی را ندادند و یک ریال هم به حقوقشون اضافه نشده ! اونوقت شما حرف از ریخت و پاش می زنید ؟ یه کن در مورد معنای کلمات بیشتر مطالعه کنید . اگر قراربود به ما رتبه بندی ندهند زودتر می گفتند تا ما بازنشسته نشویم.

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر