قیمت دلار | قیمت ارز | قیمت دلار امروز

دلار امروز در مرکز مبادله چند شد؟

دلار امروز در مرکز مبادله چند شد؟

قیمت دلار در نخستین روز از دومین هفته سال ۱۴۰۳ با نوسانی محدود و با همان قیمت آخرین روز هفته گذشته بازگشایی شد. بازار ارز همچنان در تعطیلات نوروزی قرار دارد و معاملات غیرنقدی فعال است.

قیمت دلار به عنوان یکی از ارزشمندترین ارزهای جهان، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. این عوامل شامل عوامل اقتصادی، سیاسی و جهانی هستند. در عوامل اقتصادی، عواملی مانند نرخ بهره، تورم، رشد اقتصادی و تجارت بین‌المللی تاثیرگذار هستند. در عوامل سیاسی، تصمیمات دولت‌ها و سیاست‌های پولی و ارزی آن‌ها تاثیرگذار است. همچنین، عوامل جهانی مانند تحولات در بازارهای بین‌المللی، تغییرات در نرخ ارزهای دیگر و تحریم‌های بین‌المللی نیز بر قیمت دلار تاثیرگذار هستند.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی در نخستین روز از هفته دوم سال با روندی خنثی بازگشایی شد. این در حالی بود که سایر ارزها نیز نوسان محدود قیمتی داشتند. امروز دلار در پله هفتم کانال نخست کریدور ششم نوسان دارد.

فعالان بازار ارز، مبادلات ارزی در روزهای نوروز را کم‌رمق می‌دانند و معتقدند در روزهای ابتدایی سال تقاضا در کف خود قرار دارد و جریانات و اخبار سیاسی به بازار خط می‌دهد. اخبار سیاسی حکایت از آرامش نسبی دارد و همین موضوع معاملات ارز را در رکود قرار داده است.

گفتنی است روز شنبه ۱۱ فروردین قیمت اسکناس دلار در مرکز مبادله ایران بدون تغییر نسبت به هفته گذشته روی رقم ۴۳ هزار و ۴۷۲ تومان ثابت ماند. قیمت حواله دلار نیز در این مرکز بدون تغییر بود و رقم ۴۰ هزار و ۵۵۲ تومان را ثبت کرد.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز به رقم ۶۶ هزار و ۶۵۰ تومان رسید. قیمت اسکناس یورو و حواله یورو در مرکز مبادله اما کاهشی بود و به ترتیب ارقام ۴۶ هزار و ۹۱۰ تومان و ۴۳ هزار و ۷۵۹ تومان را ثبت کرد.

 قیمت درهم با رقم ۱۶ هزار و ۷۴۰ تومان در معاملات پشت خطی کلید خورد. تتر روی رقم ۶۲ هزار و ۱۵۰ تومانی ایستاد.قیمت پوند انگلیس روی رقم ۷۷ هزار و ۹۰۰ تومانی ایستاد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر