قیمت ارز دیجیتال | قیمت بیت کوین | قیمت تتر | بازار کریپتو

قیمت بیت کوین در آستانه صعود

قیمت بیت کوین در آستانه صعود

تحلیلگران صرافی کوین بیس در گزارشی اعلام کردند که بیت‌کوین در هفته‌های آینده با کاهش فروش در آستانه صعود است.

ارز دیجیتال یا به عبارت دیگر ارز مجازی، یک نوع ارزش دیجیتال است که بر اساس رمزنگاری ایجاد می‌شود. این ارزها بر اساس فناوری بلاک‌چین که یک پایگاه داده توزیع‌شده است، ایجاد می‌شوند. یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال بیت‌کوین است. ارزهای دیجیتال می‌توانند برای انتقال پول، سرمایه گذاری، خرید کالاها و خدمات، یا حتی به‌عنوان ارزش ذخیره‌سازی استفاده شوند. درحال‌حاضر، بازار ارزهای دیجیتال به‌زودی در حال توسعه است و در حوزه‌های مختلف از فناوری تا اقتصاد پیامد‌های فراوانی دارد.

جریان خروجی از صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین گری اسکیل در حال کاهش است و کمی بیش از ۱۸۰ میلیون دلار از  این صندوق در روز پنجشنبه باقی ماند که از ۶۴۰ میلیون دلار در ۲۳ ژانویه کمتر بود. جریان خالص ورودی در هفته گذشته به‌طور متوسط بیش از ۲۰۰ میلیون دلار در روز بوده است و این مورد باعث می‌شود کل جریان خالص ورودی به صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین از زمان راه‌اندازی آنها در ۱۱ ژانویه به ۱.۵ میلیارد دلار برسد.

کوین بیس اظهار کرد علاقه باز در گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME) نیز تثبیت شده که نشانه دیگری از کاهش فروش است. این نقاط داده باعث می‌شود نگهداری بیت‌کوین در بازار راحت‌تر شود و به قرار گرفتن در معرض کریپتوهای طولانی‌مدت کمک کند.

این گزارش افزود: عوامل کلان برای کلاس دارایی دیجیتال در هفته‌های آینده مرتبط‌تر خواهند شد و می‌توانند از عملکرد آن حمایت کنند.

سود باز، منعکس‌کننده تعداد کل قراردادهای آتی معوق است که توسط فعالان بازار نگهداری می‌شود و پس از رسیدن به اوج نزدیک به ۶.۵ میلیارد دلار در پیش از تصویب صندوق‌ها، در حال حاضر در گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو ۴.۵ میلیارد دلار است.

اقتصاد ایالات‌متحده در وضعیت خوبی قرار دارد و به نظر می‌رسد که می‌توان به اصطلاح «فرود نرم» دست یافت.

کوین بیس گفت که سرد شدن بازار کار و افزایش کسری بودجه ایالات‌متحده احتمالا بانک مرکزی را به کاهش نرخ بهره در ماه مه سوق خواهد داد. فدرال رزرو قبلا گفته بود که داده‌های شغلی قوی دلیلی برای نگه داشتن نرخ‌ها برای مدت طولانی‌تری است اما مشاغل از آن زمان کاهش یافته است.

گزارش کوین بیس پیش‌بینی می‌کند که فدرال رزرو در سال جاری نرخ‌ها را ۱۰۰ واحد کاهش خواهد داد و نرخ‌ها را به بین چهار تا ۴.۲۵ درصد خواهد رساند.

نرخ‌های پایین‌تر به نفع بیت‌کوین است، زیرا دارایی‌های ریسکی زمانی که نرخ‌ها پایین‌تر هستند، عملکرد بهتری دارند. با نرخ‌های پایین‌تر، پس‌انداز کمتر مطلوب می‌شود و سرمایه‌گذاران به دنبال بازده در جای دیگری باشند. به محض کاهش نرخ‌ها، آمریکایی‌ها تشویق خواهند شد تا پول خود را به کار گیرند و از ابزارهای سرمایه‌گذاری جدید مانند صندوق‌های بیت‌کوین که توسط مشاوران بیشتری ارائه می‌شود استفاده کنند و احتمالا از این عملکرد، دارایی دیجیتال سود خواهد برد.

پتانسیل کاهش نرخ نیز باعث تضعیف دلار خواهد شد و جذابیت آن برای سرمایه‌گذاران خارجی کمتر خواهد شد. دلار ضعیف‌تر معمولا برای بیت‌کوین مثبت است، زیرا بیت‌کوین رابطه معکوس با دلار دارد.

کوین بیس پیش‌بینی کرد که کاهش اولیه نرخ بهره ممکن است تقریبا با هاوینگ بیت‌کوین که در حال حاضر برای اواخر آوریل برنامه‌ریزی شده است، همزمان باشد. هاوینگ که از نظر تاریخی فشار فروش استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را کاهش داده است می‌تواند بیت‌کوین و بقیه اکوسیستم کریپتو را به سمت بالا سوق دهد.

کوین بیس گفت: تبلیغات بیشتر از سوی صادرکنندگان صندوق‌های قابل معامله در بورس و گنجاندن صندوق‌های بیت‌کوین نقطه‌ای در نمونه کارهای مدیران دارایی باعث افزایش نقدینگی در این حوزه خواهد شد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۶۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۱۹ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۰۷ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۵ درصد کاهش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲.۴۸ میلیارد دلار است که ۱۱.۹۰درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۳۷ میلیارد دلار است که ۱۲.۶۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۸.۳۱ میلیارد دلار است که ۹۰.۱۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۱۰:۵۰ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۴۳ هزار و ۸۵.۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد کاهش

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر