طرح ترافیک | عید نوروز | ماه رمضان

جزئیات طرح ترافیک در روزهای پایانی سال / تردد خودروها در این مسیرها رایگان می شود

جزئیات طرح ترافیک در روزهای پایانی سال / تردد خودروها در این مسیرها رایگان می شود

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهر تهران ضمن تشریح چگونگی اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در سال جدید از اجرای طرح ترافیک تا پایان روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ خبر داد.

طرح ترافیک به‌عنوان یک سیستم برنامه‌ریزی و مدیریت ترافیک شهری، هدف دارد تا جریان و مدیریت حرکت خودروها در شهر را بهینه‌تر نماید. این طرح‌ها از جمله اقداماتی مهم و اساسی برای کاهش ترافیک شهری، افزایش راندمان حمل و نقل عمومی، کاهش انتشار آلاینده‌ها و حفظ سلامتی محیط زیست، ایجاد امنیت بیشتر برای عابران و رانندگان، و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان است.

شهریار افندی زاده ضمن تبریک سال جدید و ماه رمضان گفت: طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا فقط تا پایان روز دوشنبه ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲ طبق روزهای عادی در محدوده‌های مشخص، اجرا می‌شود و در ایام عید نوروز ۱۴۰۳ طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا اجرا نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از پایان تعطیلات عید نوروز در روز دوشنبه ۱۳ فروردین دوباره طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا در روز سه شنبه ۱۴ فروردین از ساعت ۶: ۳۰ تا ۱۸ در شهرتهران اجرا می‌شود افزود: این امکان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک وجود دارد که فقط یک‌بار در طول روز خروج رایگان تا قبل از ساعت ۹ صبح و یک‌بار ورود رایگان به محدوده بعد از ساعت ۱۶ داشته باشند.

افندی زاده گفت: همانند سنوات گذشته هر شهروند دارای پلاک شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا دارد، اظهارکرد: در روز پنجشنبه هر هفته نیز، فقط طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) اجرا می‌شود که در صورت ورود خودرو به محدوده‌ طرح ترافیک در این روز، از سهمیه ۲۰ روزه خودرو در هر فصل کم خواهد شد.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها