پیام رئیس سازمان هواپیمایی در خصوص پایان یافتن عملیات پروازهای اربعین

پیام رئیس سازمان هواپیمایی در خصوص پایان یافتن عملیات پروازهای اربعین

با پایان یافتن عملیات پروازهای اربعین حسینی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص عملیات باشکوه اربعین۱۴۰۲ پیامی را صادر کرد.

با پایان یافتن عملیات پروازهای اربعین حسینی محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشور پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

"افتخاری که همه ساله در ایام اربعین حسینی نصیب خانواده بزرگ صنعت هوایی شده و امسال با برنامه‌ریزی، همدلی و همیاری تمامی دست اندرکاران این صنعت به حماسه ­ای تاریخی و ماندگار در طول تاریخ صنعت هوانوردی کشور تبدیل شد.

برنامه‌ریزی و هماهنگی برای انتقال ایمن، آسوده و حداکثری زائران از ماه­‌ها قبل انجام گرفت. با رایزنی‌های گسترده، حضور میدانی در کشور عراق و برگزاری جلسات فشرده با طرف‌های عراقی، مجوز پروازها به بیش از ۴۰۰۰ مجوز افزایش یافت.

شرکت‌های هواپیمایی با وجود همزمانی ایام اربعین حسینی با پروازهای پرتردد تابستانی، اقدامات لازم جهت آمادگی ناوگان هوایی و اختصاص حداکثری ناوگان برای انتقال زائران را به انجام رساندند. پروازهای فوق‌العاده از مراکز استان‌ها به نجف و بغداد و همچنین از استان­های مختلف به فرودگاه‌های غرب کشور انجام شد.

با تلاش شبانه روزی و اقدام جهادی، شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره)(ترمینال سلام) و شرکت فرودگاه­‌ها و ناوبری هوایی کشور (۲۴ فرودگاه سراسر کشور) برای خدمت­ رسانی در انتقال زائران گرامی تجهیز و آماده شدند. ارگان‌های امنیتی، نظامی و انتظامیِ دست اندرکار صنعت هوایی با تمام نیرو و تجهیزات برای تامین رفاه و امنیت زائران بسیج شدند. در فرودگاه­‌ها موکب و ایستگاه ­های صلواتی مردمی برپا شد و نتیجه تلاش شبانه­ روزی همکاران خدوم و پرتلاش ما در صنعت هوایی کشور، برقراری تعداد ۳۲۶۰ سورتی پرواز در مسیر رفت و برگشت و انتقال بی­ سابقه ۴۱۹۵۱۳ زائر در بازه زمانی ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور ماه امسال با حداکثر ایمنی و بدون مشکل امنیتی بود و عملیات انتقال زائران تا پایان ماه صفر نیز کماکان ادامه خواهد داشت.

اینجانب ضمن عرض خسته نباشید به دست­ اندرکاران و فعالان خانواده بزرگ صنعت هواییِ عملیات اربعین حسینی(ع)، آرزوی قبولی این تلاش­‌های مخلصانه در درگاه الهی را داشته و امیدوارم همگی در محضر حضرت اباعبداله­ الحسین(ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) سربلند و ماجور باشید."

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر