قیمت بلیت قطار | قطار مسفربری | راه آهن

بهترین شیوه خرید بلیت قطار در ایام نوروز

بهترین شیوه خرید بلیت قطار در ایام نوروز

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و داده‌کاوی راه‌آهن گفت: نزدیک‌به ۲هزار آژانس مسافری ریلی و ۲۵ سایت اینترنتی به صورت وب سرویس، بلیت‌ به مردم عرضه می‌کنند.

قیمت بلیت قطارها بستگی به فاصله، کلاس مسافرت، زمان رزرو و نیز نوع سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت‌های حمل‌ونقل دارد. در اکثر کشورها، بلیت‌های قطارها به صورت آنلاین از طریق وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های تلفن همراه قابل خریداری هستند. همچنین بلیت‌های قطار در مواقع تخفیف‌ها و پیشنهادهای ویژه ممکن است با قیمت مناسب‌تری قابل تهیه باشند.

سعید حسن‌زاده افزود: شرکت راه‌آهن فروش بلیت قطارهای مسافری را به صورت پیش‌فروش انجام می‌دهد و بخشی که باقی می‌ماند به‌تدریج به مردم فروخته می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۲هزار آژانس مسافری ریلی و ۲۵ سایت اینترنتی به صورت وب سرویس، بلیت‌ها را به مردم عرضه می‌کنند.

حسن زاده اظهار داشت: به طور کلی در ایام اوج سفرها، برای گرفتن بلیت آژانس‌ها از وب‌سایت‌ها جلوتر هستند و طبیعی است شخصی که از طریق وب‌سایت اقدام می‌کند از آژانس عقب می‌ماند.

وی یادآور شد: برای سامان دادن به این موضوع و رعایت عدالت، راه‌آهن تصمیمی اتخاذ کرد که همه بلیت‌ها در ساعت نخست از طریق وب‌سایت‌ها ارائه شود و پس از گذشت چند ساعت آژانس‌ها وارد شده و بلیت‌های باقی‌مانده را توزیع کنند.

مدیرکل دفتر هوشمندسازی و داده‌کاوی راه‌آهن خاطرنشان‌کرد: هر چند در دقایق اولیه بلیت مسیرهای پرتقاضا به فروش رفت، اما تجربه بسیار خوبی هم از نظر فنی و هم از نظر رعایت عدالت در فروش بلیت، در اندازه توان شرکت راه‌آهن بود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر