عمل زیبایی | جراحی بینی | جراحی پلاستیک

زیبایی به قیمت تمام شدن زندگی / خطر مرگ برای این عمل‌ها بیشتر است

زیبایی به قیمت تمام شدن زندگی / خطر مرگ برای این عمل‌ها بیشتر است

دبیر انجمن علمی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: متاسفانه با توجه به پرونده‌هایی که وجود دارد تعداد موارد مرگ‌ومیر و عوارض بعد از جراحی‌های زیبایی در حال افزایش است.

عمل‌های زیبایی شامل روش‌ها و فرآیندهای مختلفی مانند جراحی پلاستیک، تزریق مواد شیمیایی، لیزر و دیگر روش‌هایی است که برای بهبود ظاهر افراد انجام می‌شود. اگرچه این عمل‌ها در بسیاری از موارد می‌توانند موجب بهبود اعتماد به نفس و رضایت فرد از ظاهر خود شوند، اما همواره با خطرات و عوارض جانبی نیز همراه هستند که می‌تواند مشکلات جدی برای سلامتی فرد به دنبال داشته باشد

علیرضا صابری بیان کرد: این هم به‌خاطر ورود افراد غیرمتخصص به این حوزه است که مهارت و علم روز ندارند. یکی از دغدغه‌های ما همین مسئله شده است. تبلیغات‌های فریبنده سبب می‌شود آدم‌ها گمان کنند هر کاری را برای هر کسی می‌شود انجام داد، درحالی‌که برای یک جراحی زیبایی با کمترین عوارض شما حتما باید دقیق معاینه شوید و این نیاز است به پزشک درستی مراجعه کرده باشید.

خطر مرگ برای کدام عمل‌ها بیشتر است؟

این فوق تخصص درباره خطر مرگ در جراحی زیبایی گفت: این احتمال برای عمل‌های زیبایی ساده مانند جراحی بینی و لیفت صورت کمتر است. هرچقدر زمان عمل جراحی طولانی‌تر شود و فرد بیماری زمینه‌ای داشته باشد ریسک را بیشتر می‌کند و از طرفی تمام عمل‌های جراحی چنانچه توسط متخصص مربوطه و در محل و فضای مناسب انجام نشود مرگ بار خواهد بود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر