رشید کتال: هلدینگ غدیر امسال طلایی میشود

شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر بازوی هلدینگ غدیر هست که با نام وکغدیر در بورس معرفی می‌شود. پروژه‌های در حال انجام این شرکت در ۱۰ استان کشور شامل پروژه استخراج و احداث طلای خونیک در استان‌های خراسان جنوبی و آذربایجان شرقی، پروژه آهن در استان یزد، پروژه استخراج نیکل در استان فارس، پروژه فسفات در استان کهکیلویه و بویراحمد و چندین محدوده اکتشافی در استان کرمان و آذربایجان شرقی می‌شوند.

رشید کتال: هلدینگ غدیر امسال طلایی میشود

مدیرعامل شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر اظهار کرد: به طور کلی در سال ۱۴۰۲ بیش از ۳۰ هزار متر حفاری در مجموعه اکتشاف غدیر انجام گرفت و معدن سنگ آهن گزستان شرکت اکتشاف غدیر با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد ریالی در حوزه ماشین‌آلات استخراج به بهره‌برداری رسیده است. در حوزه طلا قرارداد EPC با سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی و با ظرفیت تولید ۴۰۰ کیلو طلا در سال آغاز شده است. وی با بیان اینکه در حال احداث یک کارخانه کنسانتره سرب و روی در جنوب شهرستان شاهرود با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی هستیم، افزود: برنامه‌های سال ۱۴۰۳ شرکت از جمله عملیات اکتشاف مس و طلا در محدوده‌های اکتشافی آذربایجان شرقی و کرمان در انتظار تکمیل احداث واحد‌های فرآوری است.

Screenshot_20240605_150811_Gallery

 

مدیرعامل شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر در ادامه افزود: کارهای طراحی و استخراج جهت احداث کارخانه پرعیارسازی نیکل در استان فارس انجام شده و تا دو ماه آینده مراسم کلنگ زنی این کارخانه انجام می‌شود. همچنین، مراسم کلنگ زنی احداث کارخانه پرعیارسازی تولید فسفات استان کهکیلویه و بویراحمد نیز در تیرماه امسال انجام می‌شود. کتال درخصوص تاثیر شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر در سهم وکغدیر گفت: پروژه‌های آهن گزستان به بهره‌برداری رسیده و در کدال هم ثبت شد و این امر در رتبه بورسی سهام تاثیر مثبتی داشت. همچنین، درحال ساخت کارخانه برای معدن طلای خونیک در استان خراسان جنوبی هستیم و انتظار می‌رود تا پایان امسال به بهره‌برداری شمش طلا دست یابیم و هلدینگ صنعت و معدن غدیر برای نخستین بار طلایی می‌شود.

 

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها