قیمت سوخت | پول نفت | قیمت نفت |

قیمت نفت نزولی شد/ کاهش عجیب تقاضا برای انرژی نگران کننده شد

قیمت نفت نزولی شد/ کاهش عجیب تقاضا برای انرژی نگران کننده شد

قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه بازار آسیا، تحت تاثیر سیگنالهایی از عرضه بالاتر آمریکا و همزمان نگرانیها نسبت به تقاضای ضعیف برای انرژی، کاهش یافت.

بازار جهانی انرژی های مختلف تحت تاثیر عوامل بسیاری دچار نوسان می شود. بازار نفت نیز از این قاعده مستثنی نیست و تحت تاثیر این عوامل قیمت نفت نیز دچار تغییر می شود.

بهای معاملات نفت برنت با ۷۲ سنت کاهش، به ۸۰ دلار و ۴۶ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۷ سنت کاهش، به ۷۵ دلار و ۹۹ سنت در هر بشکه رسید. هر دو شاخص روز چهارشنبه، با بیش از ۱.۵ درصد کاهش، بسته شده بودند.

تینا تِنگ، تحلیلگر بازار شرکت سی ام سی مارکت در اوکلند، در این باره گفت: نگرانی‌ها نسبت به نرخ تولید بالای آمریکا، فشارهای کاهشی جدیدی روی قیمت نفت ایجاد کرد و به نگرانی‌ها نسبت به دورنمای تقاضا برای سوخت، اضافه شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته، به میزان ۳.۶ میلیون بشکه رشد کرد و به ۴۲۱.۹ میلیون بشکه رسید. این رشد بسیار فراتر از رشد ۱.۸ میلیون بشکه‌ای بود که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز برآورد کرده بودند. تولید نفت آمریکا ثابت ماند و در ۱۳.۲ میلیون بشکه در روز ایستاد.

در آسیا، تولید پالایشگاه‌های نفت چین در اکتبر، نسبت به ماه قبل کاهش یافت زیرا تقاضا برای سوخت صنعتی ضعیف شد و حاشیه سود پالایش کمتر شد. با این حال، فعالیت اقتصادی چین در اکتبر با رشد سریعتر تولید صنعتی و رشد بهتر از حد مطلوب بخش خرده فروشی، اوج بیشتری گرفت.

آماری که صبح پنج شنبه منتشر شد، نگرانی‌ها پیرامون بخش املاک چین را منعکس کرد و نشان داد قیمت خانه‌های نوساز در اکتبر، برای چهارمین ماه متوالی کاهش پیدا کرده و فروش املاک بر مبنای سال به سال، ۲۰.۳۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، جون رونگ ئیپ، استراتژیست بازار در شرکت مالی آی جی در سنگاپور گفت: عوامل فنی، هر گونه روند صعودی قیمت‌ها را محدود می‌کنند.

 

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر