نهضت ملی مسکن | تامین زمین

نگرانی متقاضیان مسکن ملی برطرف شد / راه و شهرسازی، مشکل زمین را حل کرد

نگرانی متقاضیان مسکن ملی برطرف شد / راه و شهرسازی، مشکل زمین را حل کرد

اخیرا اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به متقاضیان مسکن ملی، از جابه‌جایی آنها خبر داد.

تامین زمین برای پروژه نهضت ملی مسکن از مسائل مهم این طرح است. تاکنون برای حل موضوع تامین زمین، دولت و وزارت راه و شهرسازی اقدامات زیادی را با همراهی ارگان‌های دولتی انجام داده‌اند، اما در برخی مناطق همچنان این چالش برطرف نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از اختیاری شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط کریم و حل مشکل تامین زمین مورد نیاز خبر داد.

طی روزهای اخیر اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با ارسال پیامکی به شرح زیر از عدم تامین زمین مناسب نهضت ملی مسکن در اسلامشهر و انتقال متقاضیان این طرح به رباط‌کریم خبر داده بود؛

«متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن با عنایت به عدم تامین اراضی مناسب در شهرستان اسلامشهر و با توجه به وجود ظرفیت خالی در شهرستان مجاور به شهرستان رباط کریم انتقال داده می‌شوید.

متقضی است در صورت عدم تمایل به ساماندهی در شهرستان مذکور جهت انصراف حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ به اداره راه و شهرسازی اسلامشهر واقع در شهرک قائمیه مراجعه کنید. اداره کل راه و شهرسازی استان تهران»

اداره کل راه و شهرسازی تهران در خصوص ارسال پیامک جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن اسلامشهر به رباط‌کریم اعلام کرد: ۵۵۰۰ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن در جنوب غرب تهران یعنی اسلامشهر و رباط‌کریم تأییدیه نهایی شده‌اند.

بر این اساس در اسلامشهر در پروژه شهید همت پلاک عدل‌آباد ساخت ۲۶۸۰ واحد، در پروژه شهید سلیمانی پلاک واوان ۸۰۰ واحد و در پروژه شهید کلانتری پلاک ملک‌آباد ۷۷۰ واحد آغاز شده است.

 از ۵۵۰۰ متقاضی واجد شرایط ساخت ۴۲۵۰ واحد آغاز شده است. مابقی واحدها یعنی ۱۲۵۰ واحد در بازارک رباط‌کریم جانمایی شده است.

روشن مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان تهران نیز در این باره با بیان این‌که ظرفیت سایت بازارک رباط‌کریم ۵۳۸۰ واحد است، گفت: این سایت حدود ۱۲ کیلومتر با اسلامشهر فاصله دارد.

وی یادآور شد: از طریق پیامک به متقاضیان اطلاع داده‌ایم که در کدام پروژه قرار دارند و ارسال پیامک نیز با همین هدف انجام شده است.

این در حالی است که به فاصله ۲ روز، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از منتفی شدن جابه‌جایی متقاضیان نهضت ملی مسکن از اسلامشهر به رباط کریم خبر داد.

حسین جنتی اظهار کرد: الزام جابه‌جایی تعدادی از متقاضیان نهضت ملی مسکن که از طریق پیامک به آنها اطلاع رسانی شده بود، منتفی است.

وی توضیح داد: با بررسی‌های صورت گرفته و پیگیری اداره راه و شهرسازی استان تهران، در حال تامین زمین مورد نیاز برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن این متقاضیان هستیم.

وی تصریح کرد: البته متقاضیان این اختیار را دارند که تامین زمین آنها از اسلامشهر به رباط کریم منتقل شود.

وی تاکید کرد: این کار اختیاری بوده و هیچ الزامی در رابطه با آن وجود ندارد.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر