واردات میوه | قیمت میوه | بازار

کاهش واردات میوه قیمت ها را تغییر داد / این میوه ۲۰۰ هزار تومان گران شد

کاهش واردات میوه قیمت ها را تغییر داد / این میوه  ۲۰۰ هزار تومان گران شد

رئیس اتحادیه بارفروشان اعلام کرد: تعادل در بازار گوجه و خیار باعث ثبات قیمت‌ها شده و قیمت موز و آناناس وارداتی نیز به دلیل کاهش واردات میوه افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه بارفروشان، مصطفی دارایی نژاد گفت: با توجه به فراوانی عرضه گوجه فرنگی و خیار و کاهش بارندگی‌ها، بازار این محصولات به تعادل رسیده است.

وی قیمت هر کیلو گوجه فرنگی را ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان و خیار را ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: بنابر پیش بینی های قبلی با ازدیاد عرضه گوجه فرنگی و خیار از بوشهر، این محصولات به نرخ قبلی رسیده‌اند.

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه کمبودی در عرضه میوه نداریم، گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، پرتقال جنوب ۳۰  تا ۳۵ هزار تومان، پرتقال شمال ۸ تا ۱۶ هزار تومان، کیوی ۲۰ تا ۳۵ هزار تومان، انگور بی دانه زرد و قرمز ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان، انار ۱۰ تا ۴۰ هزار تومان، ازگیل ۳۰ تا ۶۰ هزار تومان، لیموشیرین ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان و خرمالو ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان است.

مصطفی دارایی نژاد از افزایش قیمت میوه های وارداتی خبر داد و گفت: با توجه به کاهش واردات میوه، قیمت هر کیلو موز ۴ تا ۵ هزار تومان و هر کارتن آناناس ۲۰۰ هزار تومان رشد داشته است. بر این اساس نرخ هر کیلو موز هندی ۵۵ هزار تومان، موز پاکستانی ۴۵ هزار تومان و موز اکوادور ۶۰ هزار تومان و همچنین هر کارتن آناناس یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. با توجه به فراوانی تولید و عرضه پیش بینی می شود که قیمت تا پایان ماه تغییری نداشته باشد‌.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر