خودرو شیائومی | قیمت خودرو SU۷ | خودرو برقی SU۷

بازار داغ شیائومی در تولید خودرو / این آمار غیر قابل باور است

بازار داغ شیائومی در تولید خودرو / این آمار غیر قابل باور است

کارخانه‌ی شیائومی در پکن در فاز اول با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار خودرو شروع به‌کار می‌کند. در حال حاضر، این کارخانه می‌تواند ۴۰ دستگاه SU۷ در ساعت تولید کند؛ یعنی هر ۷۶ ثانیه یک خودرو از خط تولید خارج می‌شود.

شیائومی، یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری در چین، در سال‌های اخیر به دنبال توسعه و گسترش به زمینه‌های جدیدی مانند خودروسازی رفته است. این شرکت در سال ۲۰۲۳ خودروهای الکتریکی را معرفی کرده و ورود جدیدی به صنعت خودروسازی داشته است. 

استقبال چشمگیر از خودرو شیائومی SU۷ باعث شده است تا زمان تحویل برخی از تیپ‌های این خودرو از جمله تیپ مکس به سه تا هفت ماه برسد. SU۷ اولین خودرو شیائومی محسوب می‌شود و این شرکت با چالش‌هایی برای افزایش ظرفیت تولید مواجه است.

شیائومی-اس-یو-7

قیمت خودرو SU۷ در تیپ استاندارد از ۲۱۵٬۹۰۰ یوان (حدود ۲۷٬۹۰۰ یورو) شروع می‌شود. قیمت مناسب در کنار طراحی مدرن و مشخصات فنی مطلوب باعث شده است تا بسیاری از چینی‌ها برای سفارش SU۷ اقدام کنند.

تیپ‌های پرو و مکس با مشخصات فنی بهتر و آپشن‌های بیشتر قیمت بالاتری دارند اما همچنان از رقبایی مانند پورشه تایکان و تسلا مدل اس ارزان‌تر هستند.

شیائومی به‌شدت در حال گسترش شبکه‌ی نمایشگاه‌های خود در سراسر چین است. درحال حاضر ۵۹ نمایشگاه در چین وجود دارد که SU۷ را در معرض دید مشتریان قرار می‌دهند. شیائومی قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی ۲۱۱ نمایشگاه در سراسر چین افتتاح کند.

کارخانه‌ی شیائومی در پکن قرار است سالانه ۳۰۰ هزار خودرو تولید کند و در فاز اول با ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار خودرو شروع به‌کار می‌کند. در حال حاضر، کارخانه می‌تواند ۴۰ دستگاه SU۷ در ساعت تولید کند؛ یعنی هر ۷۶ ثانیه یک خودرو از خط تولید خارج می‌شود.

شیائومی امیدوار است تا اواسط سال ۲۰۲۴ به ظرفیت تولید فاز یک برسد؛ هدفی که می‌تواند زمان تحویل را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

منبع: زومیت
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر