تویوتا کرولا کراس | تویوتا کرولا | شاسی بلند | خودرو اقتصادی

خودرو جذاب خارجی پا به ایران گذاشت + عکس و مشخصات

نمونه ها اولیه خودرو شاسی بلند اقتصادی، تویوتا کرولا کراس در دو تیپ بنزینی و هایبرید توسط یک شرکت واردکننده جدید، نمونه های اولیه شاسی بلند جهت اخذ مجوزهای شماره گذاری و عرضه به ایران وارد شد و به گمرک بندر شهید باهنر بندرعباس آمده است.

خودرو جذاب خارجی پا به ایران گذاشت + عکس و مشخصات

واردات خودرو ها تاثیر قابل توجهی در بازار خودرو کشورها دارد. این تاثیرات می‌تواند مثبت یا منفی باشد. از طرفی، واردات خودروها می‌تواند رقابت در بازار را افزایش دهد و به کاهش قیمت خودرو ها منجر شود. این موضوع می‌تواند برای مصرف‌کنندگان مزیت باشد و باعث افزایش تقاضا برای خودروهای داخلی شود.

در حال حاضر این شرکت واردکننده جدید در کنار نسخه های مختلف تویوتا لوین، نمونه های اولین تویوتا bZ۳، کرولا کراس، کمری و راو ۴ هیبرید را به ایران آورده است. کرولا کراس یک کراس اوور و شاسی بلند متوسط اقتصادی است که بزودی با دو نسخه بنزینی و هایبرید به بازار کشور عرضه می شود. در بازدید از گمرک بندر شهید باهنر بندرعباس، نام این شرکت جدید بر روی شیشه خودروها به عنوان مالک درج شده بود.

تویوتا-کرولا-کراس

تویوتا کرولا کراس برای بازار ایران در کارخانه FAW-Toyota چین مونتاژ می شود. این خودرو در نسخه بنزینی به پیشرانه دو لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۶۹ اسب بخار و گشتاور ۲۰۵ نیوتن متر مجهز است. توان این پیشرانه از طریق جعبه دنده اتوماتیک CVT مولتی درایو به چرخ های جلوی کرولا کراس منتقل می شود.

مشخصات-فنی-تویوتا-کرولا-کراس

در نمونه هایبرید (هیبرید) تویوتا کرولا کراس به عنوان یک شاسی بلند اقتصادی و ژاپنی پیشرانه دو لیتری تنفس طبیعی در کنار یک پیشرانه الکتریکی قرار دارد و جعبه دنده E-CVT توان را به چرخ های جلوی این خودرو می رساند. پیشرانه بنزینی کرولا کراس هایبرید ۱۵۱ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۱۸۶ نیوتن متر تولید می کند و پیشرانه الکتریکی نیز ۱۱۱ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۰۶ نیوتن متر در اختیار خودرو می گذارد. به صورت ترکیبی و لحظه ای می توان قدرت ۱۹۴ اسب بخار را از تویوتا کرولا کراس دریافت کرد. بدیهی است که تیپ هایبرید این شاسی بلند اقتصادی تویوتا، مصرف سوخت کمتر و شتاب بهتر را در اختیار راننده می گذارد.

نمای-داخلی-تویوتا-کرولا-کراس

 

نمای-عقب-تویوتا-کرولا-کراس

در تویوتا کرولا کراس با توجه به تیپ فنی، امکانات مختلفی دیده می شود. در نسخه فول آپشن این خودرو امکاناتی مانند ۷ کیسه هوا، استارت دکمه ای، رانندگی خودکار بین خطوط، هشدار خروج از خط، کروز کنترل تطبیقی، ترمز اضطراری اتوماتیک، نور بالای اتوماتیک، شارژر بیسیم تلفن همراه، سانروف، تهویه اتوماتیک، رادار تابلو خوان، کلاستر دیجیتال و… وجود دارد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر