خودرو سازی | تویوتا موتور | خودروساز ژاپنی

مدال افتخار بر گردن تویوتا / فولکس‌واگن در این تورنومنت جهانی جا ماند

مدال افتخار بر گردن تویوتا / فولکس‌واگن  در این تورنومنت جهانی جا ماند

تویوتا موتور در سال ۲۰۲۳ بیش از هر خودروسازی فروش داشت و فولکس‌واگن را پشت سر گذاشت و برای چهارمین سال متوالی به برترین خودروساز جهان تبدیل شد.

تویوتا موتور کورپوریشن شرکت چندملیتی ژاپنی سازندهٔ خودرو، ماشین‌آلات، پیشرانه و قطعات خودرو مستقر در شهر تویوتا در استان آیچی کشور ژاپن است. این کورپوریشن دارندهٔ برندهای دینا، دایهاتسو، لکسوس و هینو موتورز نیز می‌باشد که هم‌اکنون به‌عنوان دومین خودروساز بزرگ جهان به‌شمار می‌رود.

تویوتا موتور در سال ۲۰۲۳ بیش از هر خودروسازی فروش داشت و فولکس‌واگن را پشت سر گذاشت و برای چهارمین سال متوالی به برترین خودروساز جهان تبدیل شد. این شرکت امروز، سه شنبه (۳۰ ژانویه) اعلام کرد، فروش جهانی، ۷.۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به رکورد ۱۱.۲ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۳ رسیده است.

تولید با تقاضای هیبریدی و بهبود عرضه افزایش یافته است و  و تولید خودروهای خارج از خط تولید با رشد ۸.۶ درصدی به ۱۱.۵ میلیون دستگاه رسید. تحویل فولکس‌واگن در سال ۲۰۲۳ با ۱۲ درصد افزایش به ۹.۲ میلیون دستگاه رسید.

تویوتا، در مقایسه، ۱۰۴ هزار و ۱۸ دستگاه خودروی الکتریکی فروخته است. در ابتدا، این خودروساز ژاپنی قصد داشت ۲۰۲ هزار دستگاه را در طول سال مالی منتهی به مارس بفروشد اما این هدف را به ۱۲۳ هزار دستگاه در نوامبر کاهش داد و دلیل آن مشکلات تقاضا و عرضه بود. تسلا سال گذشته ۱.۸ میلیون دستگاه خودرو تحویل داد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کوجی ساتو، مدیرعامل جدید تویوتا قول داده است که این خودروساز قادر خواهد بود تا سال ۲۰۲۶ سالانه ۱.۵ میلیون خودروی برقی باتری‌دار بفروشد و ۳.۵ میلیون دستگاه را تا سال ۲۰۳۰ بفروشد.

 

منبع: ایسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر