مطالبات گندمکاران از این هفته تسویه می‌شود

داود منظور ضمن اشاره به پرداخت مطالبات گندمکاران از ابتدای این هفته گفت: احکام جدید مربوط به حقوق بازنشستگان نیز در روزهای آینده صادر خواهد شد تا متناسب‌سازی حقوق‌ها اجرایی شود.

مطالبات گندمکاران از این هفته تسویه می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: خرید تضمینی فقط برای گندم است و بقیه محصولات کشاورزی قیمت تضمینی دارد، یعنی وزارت جهاد کشاورزی در مورد برخی از اقلام مهم قیمت تضمینی اعلام می‌کند. ما در سال‌های قبل در حدود ۳ تا ۴ میلیارد دلار صرف واردات گندم می‌کردیم و الان تقریبا به کمتر از یک میلیارد دلار رسیده که آن هم فقط برای ذخایر راهبردی واردات می‌شود. امسال در دو ماه اول سال میزان خریدی که انجام شده حدود ۲ میلیون تن است.

منظور توضیح داد: خریدها تقریباً از نیمه فروردین شروع شده، بنابراین کشاورزانی که به تدریج گندم تحویل می‌دهند، باید مطالباتشان را دریافت کنند و باید ساز و کاری را پیش بینی کنیم؛ چون منابع هدفمندی در طول سال تحقق پیدا می‌کند، اما کشاورز نمی‌تواند منتظر باشد آخر سال یا ۶ ماه دیگر تا پولش را بدهیم و باید الان تامین شود.

معاون رئیس جمهور گفت: الان منابعی را تجهیز کردیم و این منابع در آستانه تامین و واریز به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها است. فکر می‌کنم در روزهای اول هفته آینده گشایش‌های خوبی ایجاد خواهد شد و بتوانیم بخشی از این مطالبات گندمکاران را به روز کنیم و این روند ادامه دارد. از ابتدای هفته آینده به تدریج شروع به تسویه خواهد شد.

وی تصریح کرد: مطالبات کشاورزان با نظم مشخص پرداخت می‌شود و دولت خودش را مکلف می‌داند بدهی‌های خودش را مخصوصاً به کشاورزها به عنوان دیون ممتاز پرداخت کند، ولی معمولاً در ابتدای هر سال تامین منابع در یکی دو ماه اول سال کمتر از ماه‌های دیگر است.

احکام مربوط به حقوق بازنشستگان در روزهای آینده صادر می‌شود

منظور گفت: تمام تلاش دولت این است که بتوانیم برای مردم رضایت خاطر بیشتری را تامین کنیم. قانون رتبه بندی در آموزش و پرورش بیش از ۱۰ سال مطرح بود ولی نهایتاً این دولت در همان سال اول رتبه بندی را اجرا کر.، رتبه‌بندی معلم‌ها بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان در سال هزینه داشت یا موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان این یکی دیگر از اقدامات مهمی است که خوشبختانه در قانون بودجه امسال پیش بینی شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: با توجه به اینکه جداول بودجه در همین روزهای گذشته ابلاغ شده، الان همکاران ما آماده می‌شوند احکام مربوط به بازنشستگان را چه در صندوق دولتی و چه در تامین اجتماعی بر اساس متناسب سازی صادر کنند و امیدوار هستیم در روزهای آینده شاهد اصلاح احکام بازنشستگان عزیز باشیم.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها