دختر لژیونر شاغل در فوتسال اسپانیا در گفت‌وگو با تیتر کوتاه:

تمجید از لژیونرهای ایرانی سوژه‌ی گزارشگران اسپانیاست

تمجید از لژیونرهای ایرانی سوژه‌ی گزارشگران اسپانیاست

لژیونر ایرانی که این روزها برای بالا آمدن به لیگ اول فوتسال زنان اسپانیا، از دروازه‌ی تیمش محافظت می‌کند، امید زیادی دارد که به تیم ملی دعوت شود.

نسیم شیرازی- "زهرا لطف آبادی" اولین و تنها لژیونر فوتسال ایران که در لیگ اروپا شاغل است، این روزها در سکوت کامل رسانه‌ای برای بالا آمدن تیم جدیدش به لیگ دسته یک تلاش می‌کند. او که تجربه‌ی سختی را با ساراگوسا پشت سر گذاشت، این روزها اعتماد کامل تیمش را برای حضور ثابت در دروازه‌اش دارد. زهرا که به گفته‌ی خودش در این یک سال مورد بی مهری و بی توجهی مسئولان، رسانه و حتی کادر فنی تیم ملی قرار گرفته، در گفت‌وگو با تیترکوتاه از شرایطش در اسپانیا و البته اهدافش صحبت کرد.

 

سالی که به اسپانیا رفتی تیمت برای بقا تلاش می‌کرد، الان شرایط چطور است؟

سال ۲۰۲۲ با تیم سالاساراگوسا قرارداد بستم که تا انتهای سال ۲۰۲۴ همراه تیم باشم. آن موقع تیم برای بقا می‌جنگید که من یک ماه آخر اضافه شدم و فقط در سه بازی تیمم حضور داشتم و تیم هم در لیگ یک ماندنی شد، در فصل جدید اما بعد از گذشت چندین ماه که نتیجه‌های خوبی نمی‌گرفتیم و اسپانسرها را از دست می‌دادیم متوجه شدیم باشگاه سالاساراگوسا مبلغ بزرگ ۲۵ هزار یورو بدهی هم به بازیکن‌های فصل قبل و همینطور آژانس ها و موسساتی که با آن ها کار می‌کردند دارد و من هم در آن ۸ ماهی که آنجا بودم فقط توانستم دو ماه از حقوقم را دریافت کنم. وضعیت باشگاه خیلی به هم ریخته بود و به همین دلیل تصمیم گرفتم از تیم جدا شوم. در بند قراردادم هم ذکر شده بود که اگر تا سه ماه از قراردادم را پرداخت نکردند می‌توانم از تیمم جدا شوم که این اتفاق هم افتاد چون شرایط برای من خیلی سخت پیش میرفت. از آن جایی که از نیم فصل دوم هم گذشته بود و من بیشتر از ۸ بازی برای این تیم انجام داده بودم نمی‌توانستم به تیم‌های لیگ دسته یک یعنی تیم‌هایی که در ادامه‌ی همان سطح بودند بروم و مجبور شدم یک پله لیگ پایین‌تر بازی کنم و به تیم اتلتیکو تورکال آمدم و تا پایان فصل به صورت قرضی با این تیم قرارداد بستم. 

 

از شرایط تیم جدیدت بگو.

خیلی خوب است، الان در گروه سوم جدول ۴ گروهی که در این لیگ وجود دارد توانستیم قهرمان گروه شویم و صعود ما صد در صد شده است. از هفته‌ی بعد بازی‌های پلی‌آف شروع می‌شود که شانس ما برای رسیدن به لیگ دسته اول اسپانیا خیلی زیاد است. در حال حاضر شرایط تیم سالاساراگوسا خیلی به هم ریختست و دوباره در شرایط سقوط به لیگ پایین‌تر قرار دارد. دوستانم که آنجا هستند از شرایط راضی نیستند و با باخت‌های پشت هم شرایط خوب تیمی هم ندارند و در آستانه‌ی سقوطند. من با تیم هماهنگ شدم و توانستم اعتماد کادر فنی را داشته باشم که در ۸ تا ۹ بازی که تا امروز انجام دادیم همه‌ی بازی‌ها را در زمین بودم و با اختلاف سه گل به بالا برنده‌ی میدان بودیم. 

 

با تیمت تمدید میکنی؟

قراردادم تا ۲۰۲۴ با ساراگوسا بود و با اینکه قرادادم فسخ شده ولی هنوز کارهای قانونی اتمام قرارداد مانده، از آن‌جایی که زمان نقل و انتقالات گذشته بود نمی‌توانستم به تیم دیگری اضافه شوم و ساراگوسا مجبور شد من را به صورت قرضی به باشگاه دیگری بدهد. باشگاهی که در آن توپ می‌زنم هنوز برای تمدید قرارداد چیزی نگفته چون تمرکز باشگاه و البته خودم فقط روی بازی‌های حساس پلی آف است و همه چیز به این بازی ها بر می‌گردد تا بعد ببینم چه پیشنهاداتی دارم که درباره‌ی ماندن یا رفتن به تیم دیگر فکر کنم. بعد از پلی اف شرایط را بررسی و تصمیم می‌گیرم.

 

چرا از وقتی که به اسپانیا رفتی خبری از تو نیست؟

نمی‌دانم چرا از وقتی به اسپانیا آمدم از آن‌جایی که تنها بازیکن و لژیونر شاغل در اروپا هستم به جای این که نگاه‌ها به من باشد این اتفاق نیفتاده و هیچ رسانه‌ای هم پوشش نداده است. البته گله‌ای نیست و امیدوارم در آینده بیشتر توجه شود. شاید اگر این اتفاق برای بزرگان فوتسال می‌افتاد شرایط متفاوت‌تر بود چرا که آن‌ها شناخته شده‌تر بودند ولی در‌حال‌حاضر از شرایط من این‌جا کمتر کسی خبر دارد.

 

از افتخاراتت با تیمت بگو.

در ساراگوسا جز آزار و اذیت هیچ چیز دیگری نصیبم نشد ولی با این تیمی که هستم واقعا شرایط خیلی خوب است و احساس راحتی می‌کنم چون هم کادر فنی به من اعتماد دارد و هم از نظر فرهنگی به بچه‌های این تیم نزدیک‌ترم و راحت‌تر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنم. همان طور که گفتم شکر خدا الان قهرمان گروه هم شدیم و منتظر اتفاقات بهتر یعنی صعود به لیگ یک هستیم.

 

پارسال از شرایط سخت زندگی در اسپانیا به خاطر مسلط نبودن‌شان به زبان انگلیسی گفتی، الان اوضاع ارتباطت چطور است؟

پارسال خیلی شرایط برایم سخت بود چرا که به زبان اسپانیایی مسلط نبودم و برای ارتباط گرفتنم خیلی مشکل ایجاد می‌کرد ولی امسال کمی شرایط برایم راحت‌تر است چرا که از پس دوره‌های زبانم برآمدم و راحت‌تر می‌توانم با بچه ها ارتباط بگیرم.

 

از شرایط طرفداری در اسپانیا بگو، آن جا هم مانند ایران طرفداران تیم‌های فوتسال به خصوص تیم خودت پرشور و پیگیر هستند؟

اینجا فوتسال نسبت به فوتبال طرفداران کم‌تری دارد و کم‌تر شناخته شده است ولی بازهم به فوتسال اهمیت می‌دهند به خصوص هواداران که به صورت هفتگی برای تماشای بازی‌ها با تهیه‌ی بلیت می‌آیند و فارغ از جنسیت حضور دارند و تیم را تشویق می‌کنند‌. تیم ما هم خیلی تماشاچی دارد و سالن واقعا شلوغ می‌شود.

 

هدفت درخشش در لیگ اسپانیا و رویایت بهترین دروازه‌بان شدن بود، این یک سال چقدر به آن نزدیک شدی؟

هدفم همچنان درخشش در لیگ اسپانیاست و فکر می‌کنم در این چند در مالاگا و تیم جدیدم خیلی به آن نزدیک‌تر شدم ولی امسال چون سال اولم بود و شرایط خاص خودش را داشت به نوعی بیشتر جنبه‌ی آشنایی من با فوتسال اسپانیا را داشت. من آدم کمال گرایی هستم و به آن چیزی که می خواهم دوست دارم سریع برسم، با این‌حال به نظرم گام خوبی برای من بود ولی از خودم بیشتر از این انتظار دارم.

 

از آنجایی که پرسپولیسی هستی نظرت درباره ی لیگ برتر امسال چیست؟ تیمت صدر جدول است.

بله پرسپولیسی‌ام و امیدوارم این تیم قهرمان شود ولی واقعیتش این است که اینجا فرصت دنبال کردن بازی‌ها را نداشتم و ندیدم.

 

دی ماه سال گذشته، موقع انجام مسابقات کافا بعد از انتشار لیست تیم ملی، از لیست انتقاد کردی و ناراحتی‌ات را واضح نشان دادی، تا جایی که می‌دانم تا الان هم به اردوهای ملی دعوت نشدی، فکر میکنی حقت پایمال شده و چرا به اردوها دعوت نشدی؟

در مورد تیم ملی همیشه حرف‌هایم را رک و راست زدم، هیچ وقت حرفی را پشت سر نگفتم و ناراحتی‌ام را نشان دادم و همچنان هم دعوت نمی‌شوم که برای همه این دعوت نشدن‌ها هنوز هم متعجبم و هیچ فردی هم علتش را نمی‌داند. امیدوارم حداقل دلیلش را بدانم که برایش تلاش بیشتری انجام دهم.

 

درباره‌ی دعوت نشدن با فدراسیون یا کادر فنی صحبتی نداشتی؟

هیچ وقت سعی نکردم صحبتی با کادر فنی و یا مسئولان داشته باشم و امیدوارم تلاش‌هایم و موقعیتی که هستم دیده شود تا بتوانم پیراهن تیم ملی کشورم را بپوشم.

 

تا الان از فدراسیون فوتبال و یا وزارت ورزش تماسی برای جویا شدن شرایط و احوالت داشته‌ای؟

راستش حتی بعید می‌دانم فدراسیون یا مسئولان من را بشناسند، واقعا نمی‌دانم ولی تا الان با هیچ مسئولی از وزارت ورزش یا فدراسیون و هیچ فردی ارتباط نداشتم، لژیونر بودن من در خاموشی بوده و در خاموشی هم انگار دارد ادامه پیدا می‌کند.

 

دو لژیونر آقای ایرانی که مثل تو در اسپانیا بازی می کنند، قهرمان اروپا شدند، در این‌باره بگو، ارتباطی با بچه‌ها داری؟

دورادور با بچه‌ها ارتباط دارم و بازی‌های‌شان را دنبال می‌کنم. لذت می‌برم از اینکه گزارشگر از این دو بازیکن ایرانی مدام در حال تعریف و تمجید است. بدون شک باعث افتخار هستند و همیشه هر جا از ایرانی بودنم صحبت می‌شود بلافاصله اسم اقای طیبی آورده می‌شود که با این قهرمانی هم فکر می‌کنم‌ ویترین افتخارات‌شان کامل شد.

 

از تفاوت پرداختی ها در لیگ اسپانیا بین خانم‌ها و آقایان بگو، آن‌جا هم میان پرداختی‌ها تفاوت محسوس وجود دارد؟

پرداختی‌ها اصلا قابل مقایسه با آقایان نیست، فکر می‌کنم ۲۰٪ قراردادهای آقایان کل قراردادهای ماست.

 

حرف پایانی‌ات برای این گفت‌وگو؟

با توجه به حسی که الان دارم می گویم که این نادیده گرفتن‌ها من را ضعیف نمی‌کند و باعث می‌شود من خیلی محکم‌تر ادامه دهم. من می‌ایستم و تلاش می‌کنم و مطمئنم روزی این تلاش ها دیده می‌شود و به من هم فرصت ابراز توانایی‌هایم را در تیم ملی کشورم می‌دهند. برای آن روز که امیدوارم دیر نباشد و هنوز در اوج هستم اتفاق بیفتد هر ساعت سخت تمرین و تلاش می‌کنم و در حال حاضر هم چیزی که می‌خواهم قهرمان پلی اف شدن با تیمم است.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار