طلا | قیمت امروز طلا | بازار طلا | قیمت طلای جهانی

طلا دوباره گران شد + آخرین قیمت ها

طلا دوباره گران شد + آخرین قیمت ها

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۲۲۵۴ دلار و ۷۴ سنت رسید.

در بازار جهانی طلا، قیمت طلا بر اساس عوامل مختلفی مانند وضعیت اقتصادی جهان، نرخ ارز، تغییرات سیاسی و اقتصادی و شرایط جهانی دیگر معیین می‌شود. این بازار به عنوان یکی از بازارهای مهم مواد قیمتی برای سرمایه گذاران و افرادی که به سرمایه گذاری در محصولات با ارزش از جمله طلا علاقه‌مند هستند، شناخته می‌شود.

خوشبینی نسبت به کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به خاطر اخبار اقتصادی مثبت این کشور قیمت طلا را در روز دوشنبه به یک رکورد جدید رساند.

 ارزش دلار به دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر رشد تولید کارخانه‌ای در این کشور در ماه مارس برای اولین بار از سپتامبر ۲۰۲۲، افزایش یافته است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۲۲۵۴ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۷۶ درصدی به ۲۲۷۴ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

خوشبینی نسبت به کاهش زود هنگام نرخ بهره در آمریکا به خاطر پایین آمدن تورم در این کشور در هفته گذشته، خیلی زود به خاطر اخبار مربوط به تقویت اقتصاد این کشور کمرنگ شد، چون لزوم کاهش فوری نرخ بهره را از بین می‌برد.

شاخص دلار ۰.۴۷ افزایش یافته که خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

در وال استریت، متوسط شاخص صنعتی داوجونز ۰.۶ افزایش یافته است. شاخص اس پی ۵۰۰، ۰.۲۰ درصد پایین آمده، اما نزدک ۰.۱۱ درصد افزایش یافته است.

بازارهای اروپا در روز دوشنبه بسته بودند و اکثر بازارهای جهان هم در روز جمعه تعطیل بودند.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز جمعه گفت اطلاعات تورم مطابق انتظار بوده و بانک مرکزی هنوز هم منتظر اطلاعات بیشتر است تا در مورد کاهش نرخ بهره تصمیمگیری کند.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا به خاطر اطلاعات بهتر از حد انتظار در مورد تولید کارخانه‌ای در این کشور افزایش یافته و احتمال سه بار کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی را پایین آورده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۳۸ افزایش به ۲۵ دلار و ۴۲ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۱۲ درصدی ۹۰۶ دلار و ۸۵ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • محمد

  پس از ابلحان نادان چه کار می کنن همینطوری قیمتا بالا می ره .
  سکه می ره بالا همه روی همه چی تأثیر می ذاره اجاره خونه ، ماشین ، ... کجای دنیا این تورم رو داریم . تا زمانی که این بی سوادا و مفت خوران در مجلس ما هستند همینه وضعمون که هنوز بدتر هم میشه

 • ناشناس

  تف به شرفتون که عرضه تثبیت قیمت سکه و حفظ ارزش ریال بی خاصیت را ندارید تف

 • علی

  چرا دوباره بگو هزار باره .!

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر