قیمت طلا ۱۸ عیار | قیمت طلا | قیمت طلا امروز | قیمت طلای جهانی

قیمت طلا تا کجا قابلیت صعود دارد؟

قیمت طلا تا کجا قابلیت صعود دارد؟

درعلی کارشناس بازارهای مالی گفت: طلا در حال حاضر در رالی صعودی بلندمدت قرارگرفته چنانچه انتظار رشد تا محدوده ۲۸۰۰ دلار تا سپتامبر ۲۰۲۴ را داریم.

قیمت طلا به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

حمید درعلی کارشناس و مدرس بازارهای مالی در تحلیل انس جهانی طلا با توجه به اینکه سقف تاریخی جدیدی را توانسته است ایجاد نماید، اظهار داشت: انس جهانی طلا در معاملات روز جمعه توانست بالای ۲۲۳۰ دلار در هر انس باقی بماند.

درعلی در خصوص علل این رشد قیمتی طلا تشریح کرد: یکی از عوامل رشد طلا سیاست های انبساطی بانک های مرکزی بزرگ در خصوص کاهش نرخ بهره خود بود، فدرال رزرو در آخرین نشست سیاست گذاری خود چشم اندازش را برای کاهش سه نرخی در سال جاری اعلام کرد که به نظر می رسد اولین کاهش آن کاهش ۰/۲۵ واحدی باشد که در ماه ژوئن و یا به عبارتی در خرداد ماه انتظار داریم اتفاق بیفتد که در این صورت می‌توان شاهد رشد چشمگیری در بازارهای کامودیتی ها از جمله طلا بود.

این کارشناس بازارهای مالی همچنین در ادامه افزود: بانک مرکزی سوئیس در نشست ماه مارس خود، کاهش نرخ بهره غیرمنتظره‌ای را ارائه کرد که این مورد سبب می‌شود سایر بانک‌های مرکزی بزرگ نیز از این روند پیروی نمایند، نکته قابل ذکر این می باشد که بانک مرکزی ژاپن به سیاست های نرخ های منفی خود پایان داده است که این موضوع می‌تواند باعث تقویت ین در میان مدت باشد.

درعلی نکته بعدی که سبب افزایش تقاضا در طلا شده است را بی‌ثباتی های ناشی از شرق اروپا و خاورمیانه عنوان کرد و گفت: عدم توافق بین حماس و اسرائیل و افزایش احتمال حمله اسرائیل به رفح از عوامل رشد قیمتی طلا می باشد همچنین گفتنی است طلا به عنوان یک پوشش عدم اطمینان و تنش های ژئوپلیتیکی همچنان یکی از جذابیت های اصلی سرمایه‌گذاری به شمار می آید.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ناشناس

    طلا بالای ۳هزار دلار خواهد رسید

اخبار
پیشنهاد سردبیر