قیمت سکه | قیمت سکه امامی | قیمت سکه امروز

سکه احتمالا به این قیمت برسد

سکه احتمالا به این قیمت برسد

سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار شدند و کمتر کسی در موقعیت خرید قرار گرفت، اما درحال‌حاضر پیش‌بینی‌ها در مورد قیمت سکه چگونه است؟

قیمت طلا و سکه به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.پ

روز گذشته روند حرکتی طلا و سکه ناهماهنگ بود؛ در حالی که بازار اونس طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود قیمت‌ها در بازار داخلی ایران بر مدار ثبات بودند. بر این اساس طلای جهانی دیروز با رشد تقریبا ۱۲ دلاری به ۲۱۷۶ دلار رسید. البته در بازار امروز سه شنبه ۷ فروردین ماه اونس طلا در حدود ۲۱۷۱ معامله می‌شود.

نکته‌ی جالب معاملات دیروز ثبات سکه امامی بود. سکه بازان روز گذشته نظاره گر بازار بودند و کمتر کسی تمایل به خرید داشت؛ بنابراین فلز گران بهای داخلی در حدود ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بسته شد که در مقایسه با روز یکشنبه تغییر نکرده بود.

در شرایط کنونی سکه بازان در مورد بازار سکه سناریو‌های مختلفی را مطرح می‌کنند. دسته‌ای از آنها می‌گویند که روند قیمت‌ها کماکان هیجانی است و بعد از تعطیلات و بازگشایی کامل بازار‌ها قیمت‌ها به حالت عادی برمی گردد. به گفته این دسته تا زمانی که بازار به صورت رسمی و کامل فعالیت خود را آغاز نکند احتمال نوسانی شدن قیمت‌ها وجود دارد.

از سوی دیگر آن طور که فنی‌های بازار می‌گویند معتقدند با توجه به قیمت سکه، سکه‌بازان امروز مرز مهم ۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارند و در صورتی که بالای این مرز ماندگار شود احتمال تداوم رشد سکه وجود دارد.

با این حال اگر امروز سکه بازان از مرز ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کنند ممکن است سکه در گلم اول به سمت ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و در گام دوم به سمت نیمه کانال یاد شده عقب نشینی کند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر