قیمت سکه | قیمت نیم سکه | قیمت سکه امروز

خیز قیمت سکه به سمت رکوردهای تاریخی

خیز قیمت سکه به سمت رکوردهای تاریخی

​طبق اعلام مراجع رسمی اعلام قیمت در بازار سکه ازجمله وبسایت اتحادیه طلا و جواهر، قیمت سکه امامی در یک سال گذشته نزدیک به ۱۲ میلیون تومان گران شد و به سمت ثبت رکوردهای تاریخی خیز برداشت.

قیمت طلا و سکه به عنوان یکی از محبوب‌ترین فلزات قیمتی جهان، تحت تأثیر چندین عامل اقتصادی و جهانی قرار دارد. افزایش یا کاهش قیمت طلا معمولا به سیاست‌های پولی دولت‌ها، تقاضا و عرضه جهانی، شرایط اقتصادی و همچنین نوسانات در بازارهای مالی بستگی دارد. با توجه به مواجهه با مخاطرات مالی و نوسانات اقتصادی، طلا به عنوان یک ابزار حفظ ارزش و سرمایه‌گذاری جذاب محسوب می‌شود.

چند روزی است که دفتر سال ۱۴۰۲ بسته شده و کشور رنگ‌ و بوی ایام‌عید نوروز ۱۴۰۳ گرفته است اما در این‌میان نگاهی به پرونده بازار سکه در سال گذشته گویای افت و خیر قیمت سکه امامی است.

این فلز گران بهای داخلی که در روزهای ابتدای سال قبل در حدود ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فعالیت می‌پرداخت در نیمه دوم سال تحت تاثیر هیجانات ارزی بازار ارز تهران و نوسانات طلای جهانی به سمت ثبت رکوردهای تاریخی خیز برداشت.

در این گزارش به بررسی بازدهی انواع سکه و طلا ۱۸ عیار در سال ۱۴۰۲ پرداخته‌ایم.

آنطور که شواهد نشان می‌دهد پایین‌ترین نرخ سکه در تاریخ اول مرداد ثبت شد که در حول و حوش ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورد. بالاترین قیمت هم به تاریخ ۲۸ اسفند برمی گردد که سکه در حدود ۳۸ میلیون و۷۵۰ هزار تومان به فروش رسید. به عبارت دیگر سکه در طول سال ۱۴۰۲ حدود ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان گران شد.

با نگاهی اجمالی به بازار سکه در سال گذشته می‌توان گفت که بیشترین کاهش قیمت این فلز زرد رنگ به صورت روزانه در نیمه دوم سال و در ماه مهر بوده است.

قیمت سکه در روز ۱۸ مهر ماه در حدود ۷ درصد ارزان شد و با ۲۹ میلیون تومان نرخ‌گذاری شده بود.

از سوی دیگر بیشترین افزایش قیمت سکه به صورت روزانه بازهم به ماه مهر بر می‌گردد. قیمت سکه در روز شانزدهم در حول و حوش ۶.۵۸ درصد بالا رفت و به ۲۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر